Maliszewska Puchar Świata Turyn short track sport

Zdjęcie: Natalia Maliszewska po biegu finałowym na 500 m podczas zawodów Pucharu Świata w short tracku. Zajęła II miejsce i zapewniła sobie I miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ na tym dystansie, fot. Paweł Skraba, PAP

Natalia Maliszewska wygrała Puchar Świata w short tracku

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Natalia Maliszewska już na pewno zwyciężyła w klasyfikacji Pucharu Świata w short tracku, na dystansie 500 metrów. Polka przypieczętowała w niedzielę swoją wygraną. I to już w półfinale.

Zawodniczce już w sobotę gratulowano wygrania Pucharu Świata, jak się okazało przedwcześnie. Przez zamieszanie z przepisami istniała bowiem szansa, że Holenderka Lara van Ruijven w niedzielę odbierze jej pierwsze miejsce. Nie udało jej się to. Polka osiągnęła historyczny wynik, a co ciekawe nawet nie musiała wchodzić do finału. Podczas zawodów w Turynie, Maliszewska zgodnie z planem awansowała do półfinału, choć w ćwierćfinale nie miała wcale najlepszego czasu. Lepsza od Polki w biegu była Rosjanka Jekaterina Efremenkowa, z czasem 43,664. Czas Maliszewskiej to 43,771 dał jej awans do półfinału. Zgodnie z przewidywaniami znalazła się w nim także bezpośrednia rywalka Polki do zwycięstwa w klasyfikacji Lara van Ruijven.

Zdjęcie: Natalia Maliszewska w biegu na 500m Pucharu Świata w short tracku Turynie, fot. Paweł Skraba, PAP

W półfinale obok Polki wystartowały Suzane Schulting z Holandii, Petra Jaszapati z Węgier, Maame Biney z USA oraz jej główna rywalka, Lara van Ruijven. Polka źle rozpoczęła bieg. Lekkie potknięcie na początku kosztowało ją sporą stratę do rywalek. Przez cały czas jechała zatem na ostatnim piątym miejscu i jako piąta przyjechała na metę z czasem 46.797. Na jej szczęście do finału A nie weszła też Holenderka, która zajęła czwarte miejsce 44.017. Półfinał wygrała Schulting (43.521) przed Biney (43.881) i one dwie awansowały do finału A. Było już jednak pewne, że Lara van Ruijven nie ma szans dogonić naszej reprezentantki. Natalia Maliszewska może więc świętować zdobycie Pucharu Świata w short tracku.

Sportowy dorobek Maliszewskiej

Urodziła się w Białymstoku. Short track to jej specjalizacja, gatunek sportu: łyżwiarstwo szybkie. Short track zaczęła uprawiać w 2007 roku, w sezonie 2012/13 zadebiutowała w Pucharze Świata. Dziś została mistrzynią Europy w biegu na dystansie 500 metrów, rok temu zdobyła tytuł wicemistrzyni. Zdobyła brąz w europejskim czempionatcie w sztafecie w 2013. To także wielokrotna medalistka mistrzostw Polski.

Zobacz także
Wasze komentarze