German Cardinal Reinhard Marx poses for a photograph in a packed Saint Peter’s Square where Pope Benedict XVI holds his last general audience, at the Vatican February 27, 2013. (Alessandro Bianchi/Reuters photo)

Niemcy: kard. Marx zapowiada wizytę w Polsce

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Przewodniczący Konferencji Biskupów Niemiec, kard. Reinhard Marx, zapowiedział swoją wizytę w Polsce. „Chciałbym poruszyć nowe napięcia w Unii Europejskiej i poznać różne opinie biskupów wschodnioeuropejskich i niemieckich w kwestiach społecznych i politycznych” – powiedział metropolita Monachium i Fryzyngii w poniedziałek w Ingolstadt. W dniach 19-22 lutego odbywa się tam wiosenne zebranie plenarne niemieckiego episkopatu.

Kard. Marx zwrócił uwagę, że jako przewodniczący Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE) widzi obecnie daleko rozbieżne punkty widzenia między Wschodem a Zachodem. Jego zdaniem na Wschodzie w mieszkańcach Europy Zachodniej widzi się zagrożenie i są oni postrzegani jako „przemądrzali”. „Zatem konieczne jest wysłuchanie i zrozumienie drugiej strony” – podkreślił niemiecki purpurat.

Tradycyjny „dzień studyjny” w czasie obrad niemieckiego episkopatu będzie poświęcony relacjom z katolikami Europy Wschodniej, zwłaszcza członkami Unii Europejskiej, a więc Polski, Węgier, Słowacji i Czech. Z wykładami zaproszono ekspertów m. in. z Czech i Węgier.

Fot. Alessandro Bianchi/Reuters photo

Niemcy: kard. Marx zapowiada wizytę w Polsce
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze