Niespodzianka od papieża. Udzielił ślubu "bez zapowiedzi"

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Papież potrafi zaskoczyć! Także podczas nabożeństwa i sakramentu. Tym razem zrobił to podczas… ślubu.

Można powiedzieć, że każda ceremonia zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego jest wyjątkowa, ale ta para nowożeńców trafiła na niebywałą niespodziankę. Mało kto oczekuje, że umówionego księdza zastąpi… sam papież.

Jeden z członków Gwardii Szwajcarskiej brał ślub w Watykanie, w kaplicy św. Szczepana (tuż za bazyliką świętego Piotra). Gdy on i jego brazylijska wybranka podchodzili do ołtarza, za nim nie czekał wcześniej ustalony ksiądz, ojciec Renato dos Santos, a… papież!

fot: Católico com muito Orgulho

Pan młody wygląda na nieco… zestresowanego. Z kolei wybranka jego serca wygląda na szczerze uradowaną całą tą niespodzianką. Później okazało się, że o obecności i zamiarach papieża nie wiedział nawet sam ojciec dos Santos. Jak opisuje na swoim profilu na portalu społecznościowych Vatican News: „O. dos Santos wchodzi do zakrystii, a tam niespodzianka! Spotyka papieża Franciszka, który ma poprowadzić uroczystość, ku zaskoczeniu wszystkich. Nie wiedzieli tego nawet państwo młodzi”.

fot: Vatican News

Współpracownicy Papieża i mieszkańcy Watykanu są dość często zaskakiwani przez Franciszka spontanicznymi gestami. Mimo wszystko trudno się do nich przyzwyczaić a tym bardziej je przewidzieć. Pod koniec czerwca kard. Konrad Krajewski świętował swoją nominację na obiedzie wśród ubogich, bezdomnych i migrantów – niespodziewanie pojawił się tam też Franciszek.

Innym razem podczas chrztów w Kaplicy Sykstyńskiej pozwolił kobietom karmić dzieci piersią, rozbawiła go też mała Quinn, która była ubrana w biskupią mitrę. Gdy zobaczył dziecko, papamobile zatrzymało się, a on pobłogosławił dziewczynkę i pogratulował rodzicom poczucia humoru.

Zobacz także
Wasze komentarze