fot. niniwa

NINIWA Team – ostatni kraj w Europie nareszcie zdobyty!

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

NINIWA Team, grupa rowerowa z Oblackiego Duszpasterstwa Młodzieży dotarła do Danii – ostatniego kraju Europy w którym jeszcze nie byli.

Grupa NINIWA Team podróżuje co roku od 13 lat. Skład grupy zmienia się. Niezmienny pozostaje styl jazdy – minimum 150 km dziennie, bez auta technicznego, bez planowania noclegów, na wiarę. Przez ponad dekadę wypraw grupa była w 56 krajach, w większości Europejskich, ale również Azjatyckich i w jednym Afrykańskim. We wszystkich wyprawach wzięło udział w sumie 201 różnych uczestników. Tylko dwóch – lider, ojciec Tomasz Maniura OMI, oraz jego zastępca Sławomir Kunicki byli razem we wszystkich krajach.

Po dojechaniu do Danii w piątek stało się faktem, że grupa odwiedziła wszystkie kraje Europy kontynentalnej. Jest to o tyle wymowne, że trwająca, 13. wyprawa rowerowa NINIWA Team, odbywa się w intencji Europy. W jedności z NINIWA Team, w ramach akcji Together –  wyprawy z wiarą, w tym roku podróżowało 15 ekip. 

Trwająca wyprawa zakończy się w sobotę, 7.09 w Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA Mszą świętą o godzinie 16.00 na którą grupa rowerzystów przyjedzie prosto z trasy.

 

Zobacz także
Wasze komentarze