Dawid Kubacki w czasie skoków narciarskich, fot. PAP/Grzegorz Momot

Dawid Kubacki blisko zwycięstwa w niedzielnych zawodach w Zakopanem

Norweg, Halvor Egner Granerud, wygrał niedzielny konkurs indywidualny Pucharu Świata w skokach narciarskich, jakie odbyły się na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Drugie miejsce zajął Polak, Dawid Kubacki.

Punkty w dzisiejszych zawodach zdobyło łącznie pięciu Polaków. Najlepiej poradził sobie Dawid Kubacki, który skoczył na odległość na odległość 137,5 m., co dało mu pierwsze miejsce w pierwszej serii konkursu. W drugiej serii w obliczu złych warunków atmosferycznych Polak poszybował na 124 m.

Polak Dawid Kubacki w drugiej serii konkursu/PAP/Grzegorz Momot

Wyprzedził go Norweg Halvor Egner Granerud, który wylądował na 141 metrze w drugiej turze. Pokonał Kubackiego o zaledwie 1.1 pkt.

PAP/Grzegorz Momot

W finałowej serii znaleźli się również Kamil Stoch (124 m. i 7. miejsce), Jan Habdas (123 m. i 21. pozycja), Aleksander Zniszczoł (129 m i 27. miejsce) oraz Paweł Wąsek (114 m i 30. pozycja).