ROME, ITALY – APRIL 06: Pope Benedict XVI waves to the faithful gathered at the Colosseum during the Way Of The Cross procession on Good Friday April 6, 2012 in Rome, Italy. The traditional Catholic procession on Good Friday recalls the crucifixion of Jesus Christ ahead of Sunday’s Easter holiday. (Photo by Franco Origlia/Getty Images)

Nowe zdjęcia Benedykta XVI. Jak się czuje papież emeryt?

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Benedykt XVI bardzo rzadko pokazuje się publicznie, stąd tak duże zainteresowanie wzbudzają jego zdjęcia. Na swoim twitterowym koncie ks. Daniel Wachowiak opublikował kilka nowych.

Jeszcze niedawno w mediach spekulowano, że Benedykt XVI jest ciężko chory lub nawet umierający. Kres tym domysłom przyniosły zdjęcia uśmiechniętego papieża emeryta błogosławiącego odwiedzających go księży lub bawiącego się z kotami.

Abp Gänswein, osobisty sekretarz papieża emeryta w marcu tego roku podkreślał, że „Benedykt zachowuje całkowitą jasność umysłu. Bierze udział we wszystkim, czyta, modli się, słucha muzyki, przyjmuje gości. Każdego dnia udaje się na krótki spacer z różańcem, a więc robi to wszystko, co robił od początku czasu gdy jest papieżem seniorem”.

Pytany co zazwyczaj czyta Benedykt XVI hierarcha podkreśla, że „oczywiście pozostaje on przy teologii ale nie tylko”. „Co teraz konkretnie czyta, tego oczywiście nie zdradzę, ale jego zainteresowania są bardzo szerokie. Każdego dnia poświęca się lekturze watykańskiego dziennika „L`Osservatore Romano“. Gdy z Niemiec przyjeżdża jego brat wtedy oglądają w telewizji niemieckie wiadomości a jeśli nie ma go to papież ogląda informacje po włosku oraz czyta prasę aby być poinformowanym i wiedzieć, co się dzieje na świecie” – mówi prefekt Domu Papieskiego.

Zobacz także
Wasze komentarze