Nowy Targ: wielkanocny koncert uwielbienia w samym centrum miasta

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Blisko dwie godziny trwał Wielkanocy Koncert Uwielbienia, który w niedzielę zorganizowano w centrum Nowego Targu. Jego uczestnicy wspólnie z muzykami modlili się w intencji całego miasta. Była też strefa zabaw dla dzieci.

– Nie bójcie się Jezusa. On daj nadzieję, On zawsze staje po naszej stronie. Alleluja! – brzmiało radosne przesłane ze sceny, które wygłosił Szymon Polański, muzyk chrześcijański, związany z Inicjatywą Otwarte Uwielbienie i Wspólnotą Dziewiczy Orszak Baranka. Wśród uczestników popołudniowego koncertu był ks. Zbigniew Płachta, proboszcz parafii św. Katarzyny w Nowym Targu.

To już kolejny raz Inicjatywa Otwarte Uwielbienie i Dobry Club zaprosili wszystkich nowotarżan i nie tylko na Wielkanocny Koncert Uwielbienia. – Poprzez dobrą muzykę chcemy oddać chwałę naszemu Bogu oraz głośno i radośnie ogłaszać, że Chrystus prawdziwie Zmartwychwstał! Jest pokój i nadzieja dla Ciebie! – dodaje Szymon Polański, jeden z inicjatorów koncertów uwielbienia. Oprócz koncertu czekały też inne atrakcje, dzieci nie mogły się nudzić. Mogły wykonywać wiele ciekawych prac plastycznych, a niektóre chętnie okrążały koncertową altankę na rowerkach lub hulajnogach. Było też drobny poczęstunek z ciastkiem i herbatą z cytryną i sokiem malinowym, a ta szybko schodziła, bo wiadomo, że choć trochę można się było dzięki niej ogrzać.

W czasie koncertu grupa młodzieży pokazała przedstawienie, w czasie którego młode dziewczyny były atakowane przez różne grzechy. W ich role wcieli się młodzi nowotarżanie. One jednak nie poddały się, a z pomocą przyszedł jej Jezus. Organizację wielkanocnego koncertu uwielbienia w altance w Parku Miejskim wsparł urząd miasta Nowy Targ.

Nowy Targ: wielkanocny koncert uwielbienia w samym centrum miasta
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze