***ZDJÊCIE ARCHIWALNE*** Na zdjêciu archiwalnym z 16.09.2017 r.: Trener Wis³y P³ock Jerzy Brzêczek podczas meczu o mistrzostwo pi³karskiej Ekstraklasy z Pogoni¹ Szczecin. Jak poinformowa³ w oficjalnym komunikacie Polski Zwi¹zek Pi³ki No¿nej, dotychczasowy szkoleniowiec Wis³y P³ock Jerzy Brzêczek zosta³ nowym selekcjonerem pi³karskiej reprezentacji Polski. (js) PAP/Marcin Bednarski ***Zdjêcie do depeszy PAP pt. PZPN: Jerzy Brzêczek selekcjonerem pi³karskiej reprezentacji Polski ***

Nowy trener reprezentacji. Był ojcem dla Kuby Błaszczykowskiego

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
PZPN ogłosił dziś, że nowym selekcjonerem reprezentacji Polski został Jerzy Brzęczek. Ta decyzja wywołała mnóstwo komentarzy wśród ekspertów i dzienn

Dla wielu decyzja o zatrudnieniu Brzęczka jest wielkim zaskoczeniem. Komentarze dziennikarzy sportowych są, po ogłoszeniu decyzji, bardzo gorące i emocjonalne:

Oficjalną prezentację nowego trenera zaplanowano na poniedziałek w sali konferencyjnej na stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Będzie to dzień po wielkim finale Mundialu w Rosji, z którego polska reprezentacja (jeszcze pod okiem trenera Adama Nawałki) odpadła w fazie grupowej. 47-letni Brzęczek to były reprezentant Polski, ostatnio pracował z zespołem Wisły Płock (od lipca 2017 roku), z którym zajął piąte miejsce w minionym sezonie Ekstraklasy. Wcześniej był szkoleniowcem m.in. GKS Katowice i Lechii Gdańsk.

Mówią o nim: dobry piłkarz, opisują go jako skromnego i jednocześnie pewnego siebie. Niektórzy wypominają mu spektakularnych sukcesów w roli trenera, inni w tym wyborze widzą wybór Adama Nawałki z 2013 roku. W roli trenera polskiej reprezentacji zadebiutuje 7. września. I od razu to będzie mocny start – w ramach Ligii Narodów Polska zagra z Włochami.

Prywatnie, Jerzy Brzęczek jest wujem Kuby Błaszczykowskiego. Anna Błaszczykowska była jego siostrą. Po tragicznej śmierci kobiety to Brzęczek pomagał w wychowaniu Kuby. Były kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej ma za sobą traumatyczne przeżycia. Ojciec Błaszczykowskiego na jego oczach zamordował swoją żonę i matkę sportowca. Mówi się, że Jerzy Brzęczek był dla Kuby Błaszczykowskiego oparciem, i że jest ojcem chrzestnym jego sukcesu. Czy będzie nim też dla naszej kadry narodowej?

Zobacz także
Wasze komentarze