O krok od blamażu – Polska pokonuje Wyspy Owcze 2:0 [+GALERIA]

W czwartym meczu eliminacji Mistrzostw Europy w piłce nożnej reprezentacja Polski mierzyła się z drużyną Wysp Owczych. Po jednym zwycięstwie i dwóch porażkach na tym etapie eliminacji ten mecz Polacy po prostu musieli wygrać.

O wiele niżej notowani w rankingach rywale nie oddali jednak punktów bez walki. W pierwszej połowie „Farerzy” bronili bardzo skutecznie, oddali również pierwszy celny strzał w meczu. Przez większość czasu nasza reprezentacja potrafiła zamknąć rywali we własnym polu karnym, ale brakowało otwierającego podania i przede wszystkim dobrego wykończenia. Dopiero w 70. minucie spotkania Biało-Czerwoni zmusili przeciwników do błędu – jeden z obrońców zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Robert Lewandowski, który zamienił „jedenastkę” na pierwszego gola.

Reprezentacja Wysp Owczych po utracie bramki zdecydowanie opadła z sił i po kilku minutach drugą bramkę dołożył kapitan polskiej reprezentacji po bardzo ładnym, technicznym strzale. Mecz zakończył się wynikiem 2:0.