fot. PAP/Adam Warżawa

O. Ludwik Wiśniewski: trzeba skończyć z nienawiścią

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Jestem przekonany, że Paweł Adamowicz chce, bym wypowiedział następujące słowa: trzeba skończyć z nienawiścią, nienawistnym językiem, z pogardą, z bezpodstawnym oskarżaniem innych; nie będziemy dłużej obojętni na panoszącą się truciznę – powiedział w sobotę dominikanin o. Ludwik Wiśniewski.

O. Wiśniewski, który jest honorowym obywatelem Gdańska, mówił podczas uroczystości pogrzebowych prezydenta Pawła Adamowicza, że z miasta tego „wielokrotnie wychodził głos, który wielu ludziom przywracał moralną równowagę”.

Według niego, obecnie przeżywamy historyczny moment. „Ja tu dzisiaj jestem przekonany, że Paweł chce, abym wypowiedział następujące słowa: trzeba skończyć z nienawiścią, trzeba skończyć z nienawistnym językiem, trzeba skończyć z pogardą, trzeba skończyć z bezpodstawnym oskarżaniem innych” – oświadczył o. Wiśniewski.

Jak oświadczył, nie można dłużej być obojętnym „na panoszącą się truciznę nienawiści na ulicach, w mediach, w Internecie, w szkołach, parlamencie, a także w Kościele”.

„Człowiek budujący swoją karierę na kłamstwie, nie może pełnić wysokich funkcji w naszym kraju i będziemy odtąd tego przestrzegać” – podkreślił dominikanin.

Zebrani w gdańskiej katedrze zareagowali na słowa o. Wiśniewskiego brawami na stojąco.

O. Ludwik Wiśniewski: trzeba skończyć z nienawiścią
5.3 (87.5%) 16 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze