fot. arch. WSD Obra
Obra: prowincjał o. Wojciech Popielewski OMI udzielił klerykom posługi akolitatu
W czwartek, 25 czerwca, w Wyższym Seminarium Duchownym w Obrze o. Wojciech Popielewski OMI udzielił posługi akolitatu dwóm seminarzystom IV roku. Jest to kolejny etap na drodze do święceń prezbiteratu.
Instrukcja Episkopatu Polski dotycząca udzielania posługi akolity stanowi, że pełniący tę funkcję liturgiczną usługuje przy ołtarzu oraz pomaga kapłanowi i diakonowi. Przede wszystkim ma przygotowywać ołtarz i naczynia liturgiczne oraz w razie potrzeby rozdawać wiernym Eucharystię, której jest szafarzem nadzwyczajnym. W przypadkach szczególnych może także wystawiać Najświętszy Sakrament do adoracji bez udzielania błogosławieństwa.
>>> Kokotek: zbliża się wyczekiwany Festiwal Życia 2026. Trwają zapisy [ZAPOWIEDŹ]
Wszyscy kandydaci do sakramentu święceń w trakcie formacji seminaryjnej są ustanawiani lektorami i akolitami. Wykonywanie tych posług jest konieczne do właściwego przygotowania się do przyjęcia tego sakramentu.




| Galeria (4 zdjęcia) |
Bądź na bieżąco z Misyjne.pl!
Obserwuj misyjne.pl w Google News. Dodaj nas do ulubionych, aby nie przegapić najważniejszych treści z kraju i ze świata.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
| Zobacz także |
| Wasze komentarze |
„Szklanka dobrej rozmowy”: Bóg przychodzi inaczej, niż się spodziewasz [+WIDEO]
Zmarł ks. Krzysztof Włodarczyk, duszpasterz młodzieży. Prawie trzy miesiące walczył o życie w szpitalu
Lipiec z Leonem XIV: Lampedusa, Castel Gandolfo i powrót na Plac św. Piotra





Wiadomości
Wideo
Modlitwy
Sklep
Kalendarz liturgiczny