Odpusty zupełne w każde święto maryjne. Zobacz, jak je uzyskać

Każdy z nas ma możliwość dołączenia do grona Przyjaciół Misji. To akt włączenia się w wielkie ewangelizacyjne dzieło, ale także duchowa pomoc dla nas samych.

Przez modlitwę, ofiarowane Bogu cierpienia i radości, przez dobre uczynki i materialną pomoc dla potrzebujących możesz uczestniczyć w głoszeniu Ewangelii najbardziej opuszczonym. Jako Przyjaciel Misji staniesz się modlitewnym i materialnym zapleczem misjonarzy i misjonarek, którzy opuścili rodzinny kraj w celu zdobywania dusz dla Chrystusa. To wielka radość dla każdego, kto chce uczestniczyć w przekazywaniu Dobrej Nowiny.

Celem działalności Przyjaciół Misji Oblackich jest duchowe wspieranie misjonarzy oblatów w głoszeniu Ewangelii poprzez modlitwę zarówno wspólnotową, jak i indywidualną w intencji misji oraz powołań misyjnych. Misjonarze pracujący na całym świecie, a właściwie osoby, do których zostali posłani, mają także potrzeby materialne, dlatego zachęca się, aby w miarę możliwości składać przynajmniej raz w roku dobrowolną ofiarę na potrzeby misji. Największym bogactwem są jednak zawsze dobra duchowe. Nie wszystkie jednak potrafimy właściwie wykorzystać. Pewnie nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że każde cierpienie można ofiarować Bogu w jakiejś intencji i także Przyjaciele Misji są do tego zachęcani. Bóg z każdego zła i bólu jest w stanie wyprowadzić dobro.

fot. Krzysztof Koślik

Dołączając do grona osób wspierających misje, masz również zapewnioną troskę ze strony Zgromadzenia misjonarzy oblatów. Każdego dnia odprawia się pięć Mszy św. za żyjących i zmarłych Przyjaciół Misji. Ponadto Przyjaciele Misji Oblackich mogą korzystać pod zwykłymi warunkami z odpustów zupełnych przysługujących Zgromadzeniu: w dniu zgłoszenia się do Przyjaciół Misji, 19 marca (św. Józefa) i we wszystkie święta Matki Bożej.

Odpust zupełny to darowanie wobec Boga kary doczesnej za grzechy już odpuszczone co do winy. Może on być wstawiennictwem i jest on wtedy ofiarowany za zmarłych. Do zwykłych warunków uzyskania odpustu zalicza się: spowiedź sakramentalna, Komunia św. w dniu zyskania odpustu oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego w dniu zyskania odpustu (mowa tu o modlitwach Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo jeden raz, jednak można je zamienić na inne modlitwy). Zalicza się też do tych warunków wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet powszedniego.

Wypełnij formularz i dołącz do grona Przyjaciół Misji. Zapewnij wsparcie misjonarzom i sam otrzymaj wielką duchową pomoc.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze