Oni lubią innych ludzi!

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Życzliwość, wrażliwość, pracowitość, drużynowość – to hasła rozpoczętej we wtorek akcji „Lubię Ludzi”, zainicjowanej przez pomysłodawców „Szlachetnej Paczki”. Chcemy pokazać, że można się jednoczyć przy wspólnych wartościach, np. pomagając innym – przekonywał ks. Jacek Stryczek.

Kampanię zainaugurowano w Warszawie przed stacją metra Centrum. Można się do niej włączyć, podpisując deklarację w internecie oraz kupując gadżety, z których dochód wesprze potrzebujących.

Ks. Stryczek – pomysłodawca kampanii i twórca „Szlachetnej Paczki” – zwrócił uwagę, że akcja ma zmotywować ludzi do działania i pomóc im opowiedzieć się za tym, co łączy i buduje wspólnotę. „Uwielbiam poznawać ludzi, odkrywać, że są ode mnie różni, i razem z nimi budować drużynę, żeby wygrać. Robimy to na co dzień od 16 lat. Pewnego dnia doszedłem do wniosku, że być może byliśmy mniejszością, ale możemy być większością. Być może w naszym kraju zbyt wielu z nas doskwierają podziały. Ludzie mówią źle o sobie, jest dużo hejtu, jest przyzwolenie na mówienie źle o innych i w jakimś sensie robienie krzywdy innym. My chcemy żyć inaczej i żyjemy inaczej” – podkreślił.

Przypomniał, że – według badań – wartościami, które w największym stopniu przyczyniają się do dobrego funkcjonowania społeczeństwa, są m.in. życzliwość, wrażliwość oraz solidarność.

Jeden z ambasadorów kampanii, dziennikarz sportowy Michał Pol, podkreślił, że akcja „Lubię ludzi” to próba zasypania przepaści między „dwoma plemionami” mieszkającymi w „do bólu podzielonym kraju”. Jego zdaniem, to także próba przypomnienia ludziom, „że warto tworzyć drużynę”. Zauważył, że piłka nożna jest jedną z ostatnich dziedzin, które łączą Polaków.

Ocenił, że tworzone przez autorów kampanii akcje „Szlachetnej Paczki” „wydobywają z ludzi to, co najlepsze”. „Pomagają w siebie uwierzyć. +Szlachetna Paczka+ stawia na wartości, dzięki którym można osiągnąć sukces. A zwłaszcza pozwala powstać z kolan potrzebującym” – zaznaczył Pol.

Inny ambasador kampanii, Piotr Marek Cieszewski, który wniósł na szczyt Mount Everest flagę „Szlachetnej Paczki”, podkreślił, że nikt nigdy nie zbudował mostu sam. „Nikt sam wie wszedł też na Mount Everest. Lubiąc ludzi, możemy budować te mosty między ludźmi razem, możemy wchodzić na swoje szczyty. Mamy większe szanse osiągnąć cele” – powiedział.

Pozostali ambasadorowie kampanii „Lubię ludzi” to m.in. siatkarz Karol Kłos, piłkarz Wojciech Szczęsny, lekkoatleta Tomasz Majewski oraz Maja Włoszczowska – dwukrotna wicemistrzyni olimpijska w kolarstwie górskim.

Do akcji można się przyłączyć, odwiedzając stronę internetową www.lubieludzi.pl. „Powołaliśmy do życia platformę, by dać Polakom możliwość podpisania się pod deklaracją +Lubię ludzi+, zamanifestowania swoich wartości oraz zaangażowania się w projekty, które co roku pomagają tysiącom potrzebującym” – przekonują organizatorzy kampanii. Na stronie można kupić także gadżety (torby, koszulki) związane z akcją. Zebrane środki mają zostać przekazane potrzebującym.

Oni lubią innych ludzi!
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze