epa06044840 Pakistani security officials inspect the scene of a suicide bomb blast near the inspector general of police office in Quetta, Pakistan, 23 June 2017. At least five people were killed and 14 other were injured in a suicide bomb blast in Quetta on 23 June. EPA/JAMAL TARAQAI Dostawca: PAP/EPA.

Pakistan: 11 ofiar zamachu bombowego w Kwecie

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Co najmniej 11 osób zginęło, a 20 zostało rannych w piątek w eksplozji samochodu pułapki w pobliżu komendy policji prowincji Beludżystan w Kwecie na południowym zachodzie Pakistanu – poinformowały władze. Kilka rannych osób jest w stanie krytycznym.

Jak powiedział agencji AP rzecznik władz prowincji Anwarul Haq Kakar, bomba została podłożona w samochodzie, który się przemieszczał. Policja bada, czy był to zamach samobójczy.

Reuters pisze o ataku zamachowca samobójcy niedaleko punktu kontrolnego przy siedzibie inspektora generalnego policji w Kwecie. Zamachowiec miał zdetonować ładunki wybuchowe, którymi wyładowany był zaparkowany samochód. Według agencji Reutera, w ataku zginęło co najmniej siedem osób, w tym czterech pakistańskich policjantów, a 15 ludzi zostało rannych, w tym dziewięciu członków sił bezpieczeństwa. Pięć osób jest w stanie krytycznym.

Fot. EPA/JAMAL TARAQAI

Na razie nikt nie przyznał się do przeprowadzenia zamachu; rzecznik władz prowincji oskarżył o niego Indie, ale nie przedstawił żadnych dowodów.

Położony przy granicy z Iranem i Afganistanem Beludżystan to najbiedniejsza prowincja Pakistanu, mimo znajdujących się tam złóż ropy i gazu. Od lat wstrząsany jest aktami przemocy na tle wyznaniowym oraz zbrojnym powstaniem separatystycznym; dochodzi tam także do krwawych zamachów przeprowadzanych przez radykałów powiązanych z Państwem Islamskim.

Fot. PAP/EPA/JAMAL TARAQAI

Zobacz także
Wasze komentarze