Fot. PAP/EPA.

Panama: muzułmanie pomogą pielgrzymom podczas ŚDM

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
W przygotowanie Światowych Dni Młodzieży, które rozpoczną się w Panamie w najbliższy wtorek włączają się także członkowie wspólnoty muzułmańskiej w stolicy kraju. W meczecie otworzą punkt dystrybucji wody dla pielgrzymów z całego świata.

Jak wyjaśniają przedstawiciele wspólnoty muzułmańskiej w Panamie, ŚDM to w ich przekonaniu nie tylko święto Kościoła katolickiego, ale też ważne wydarzenie dla całego kraju i regionu. Dlatego postanowili włączyć się w jego obsługę i wyjść naprzeciw potrzebom pielgrzymów z całego świata.

W meczecie w stolicy Panamy organizują punkt, w którym zamierzają rozdać spragnionej młodzieży ok. 15 tys. butelek dobrze schłodzonej wody pitnej. Punkt będzie obsługiwało 20 wolontariuszy z gminy muzułmańskiej, którzy chcą spotkać się z młodzieżą z całego świata i w ten sposób ułatwić im pobyt w gorącym panamskim klimacie.

Arcybiskup José Domingo Ulloa podkreśla, że ten gest i otwartość to wyraz dobrych relacji i współpracy międzyreligijnej, która dla mieszkańców Panamy jest rzeczą naturalną.

80 proc. mieszkańców ponad 4-milionowej Panamy to katolicy. W kraju miesza też ok. 7 tys. muzułmanów i blisko 15 tys. żydów.

Zobacz także
Wasze komentarze