Fot. Roman Königshofer/Flickr

Panama: tak będzie wyglądał obiad papieża z młodzieżą

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W Panamie, podobnie, jak podczas poprzednich edycji ŚDM, papież Franciszek zje obiad wspólnie z młodymi reprezentantami wszystkich kontynentów. Jak zapowiadają organizatorzy spotkania młodych, posiłek będzie „typowy i kolorowy”.

W obiedzie z papieżem weźmie udział 10 młodych ludzi, reprezentujących 5 kontynentów, a także, być może dwoje młodych reprezentantów gospodarzy tegorocznego spotkania młodych. Za przygotowanie posiłku będzie odpowiadała znana w Panamie i regionie środkowoamerykańskim szefowa kuchni Cuquita Arias de Calvo. Organizatorzy ŚDM zapowiadają, że menu będzie „typowe i kolorowe” oraz, że zostało zaplanowane z uwzględnieniem zwyczajów żywieniowych papieża Franciszka.

Na początek ma zostać podany koszyk ciepłych przystawek: tradycyjny panamski concolon (rodzaj ryżowej zapiekanki) oraz pierożki nazywane empanaditas i carimañolas (przysmak karaibski). Następnie na stole pojawi się tradycyjna sałatka podana na awokado razem z gaspacho z buraka. Jako danie główne zostanie zaserwowana typowa dla panamskiej kuchni ryba (corvina) z warzywami z uprawy ekologicznej oraz typowymi dla panamskiej kuchni dodatkami: ryżem z kokosem i platanem w sosie. Na koniec zostanie podany środkowoamerykański deser melcocha.

Wspólny posiłek papieża z młodymi ludźmi odbędzie się w sobotę o godz. 12:15 w archidiecezjalnym seminarium św. Józefa.

Zobacz także
Wasze komentarze