Papież Franciszek łączy się z ofiarami trzęsienia ziemi na Tajwanie

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Franciszek pragnie wyrazić swoją solidarność wszystkim, którzy ucierpieli na skutek trzęsienia ziemi – głosi papieskie przesłanie kondolencyjne, podpisane w jego imieniu przez sekretarza stanu kard. Pietro Parolina.

Papież zapewnia też o swych modlitwach za tych, którzy zginęli i za rannych. Władzom cywilnym i ekipom ratowniczym przesyła słowa zachęty a dla całego tajwańskiego społeczeństwa modli się o Boże błogosławieństwo siły i pokoju.

Epicentrum trzęsienia ziemi o sile 6,4 stopni w skali Richtera, które 6 lutego nawiedziło wschodnią część Tajwanu, znajdowało się ok. 20 km od wybrzeża morskiego, w pobliżu miasta Hualien. Wstrząsy były odczuwalne także w stolicy tego wyspiarskiego państwa – Tajpej (160 km na północ). Według najnowszych danych zginęło co najmniej 7 osób, a ponad 250 jest rannych, kilkadziesiąt uznano za zaginione.

Ekipy ratownicze nadal jednak przeszukują miejsca, zniszczone przez kataklizm, toteż liczba ofiar może się jeszcze zwiększyć. Dotyczy to zwłaszcza wysokich budynków, które legły w gruzach; jednym z nich był 12-piętrowy hotel, w którego ruinach mogą się jeszcze znajdować ludzie.

Po głównym wstrząsie odnotowano 26 mniejszych, z których jednak wiele miało siłę ponad 5 st. w skali Richtera.

W Hualienie – mieście, liczącym ponad 110 tys. mieszkańców, przeszło 500 trafiło do szpitali i pogotowia a ok. 1,8 tys. budynków jest pozbawionych prądu a dalszych 40 tysięcy – wody.

Papież Franciszek łączy się z ofiarami trzęsienia ziemi na Tajwanie
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze