fot. PAP/EPA arch

Papież jedzie do Japonii

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Ojciec Święty, w listopadzie, odwiedzi Japonię. To potwierdzenie informacji z początku roku.

Informację podały media w Japonii:  publiczne radio i telewizja NHK. Wizyta zaplanowana jest na dni 23-27 listopada. Według tych informacji Franciszek ma przybyć do Tokio, a następnego dnia odwiedzi Nagasaki i Hiroszimę. W Nagasaki będzie się modlił w katedrze Urakami, odbudowanej po ataku atomowym w 1945 r. W Hiroszimie upamiętni ofiary zagłady atomowej w Muzeum Pokoju.

fot. unsplash


W poniedziałek 25 listopada Ojciec Święty spotka się z cesarzem Naruhito, a następnie premierem Shinzō Abe. Tego dnia odprawi także Mszę św. w tokijskiej katedrze. Pierwszym papieżem, który złożył wizytę w Japonii był w dniach 23-26 lutego 1981 roku św. Jan Paweł II.

Zdjęcie: Hiroszima


O Japonii, na naszym portalu, pisaliśmy ostatnio w ramach Misyjnego Wtorku. W Japonii, bardzo ważnym miejscem dla katolików jest sanktuarium maryjne w Akicie (północno-wschodnia część Honsiu). Odbywają się Dni Maryjne. Japońscy katolicy mają nadzieję, że papież Franciszek w czasie planowanej na listopad wizyty odwiedzi okolice elektrowni atomowej Fukushimia 1 – piesze we wczorajszym wydaniu dziennik „The Japan Times”. Katolików jest w Japonii niecałe 0.5% obywateli. Większość to buddyści (70%).
Zobacz także
Wasze komentarze