młodzież

fot. Unsplash

Papież: młodzi to żyzna i nowa gleba, którą Bóg daje wspólnotom

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Młodzi ludzie mówią do nas i stawiają nam pytania, uświadamiają nam blaski i cienie naszej wspólnoty oraz z entuzjazmem zachęcają nas do udzielania odpowiedzi na wyzwania naszych czasów”. 

Te słowa papież skierował do uczestników XX latynoamerykańskiego spotkania liderów duszpasterstw młodzieżowych. Towarzyszą mu słowa:

„My młodzi ludzie, jesteśmy ziemią świętą, teraz Boga”.

Spotkanie odbywa się w dniach od 18 do 23 listopada w Limie.

papież Franciszek

fot. EPA/GIUSEPPE LAMI

Franciszek podkreślił, że młodzi ludzie są teraz Boga, ponieważ Jego Syn Jezus Chrystus, który wyraża Jego dobroć, idzie i towarzyszy im, i to właśnie przez Niego, Ojciec nadal mówi w języku miłości. On wie więcej o powstaniach niż o upadkach, o pojednaniu niż o zakazie, o daniu nowej szansy niż o potępieniu, o przyszłości niż o przeszłości.

Papież zachęca młodych ludzi do rozwijania głębszej znajomości osoby Jezusa, aby żyjąc blisko Niego, w intymności serca, przemieniali się w uczniów misjonarzy oraz świadków Jego czułości. Wtedy również inni zbliżą się do Niego, wiecznie młodego i doświadczą radości z Jego przyjaźni oraz będą prowadzili życie oparte na chrześcijańskim braterstwie i solidarności.

Zobacz także
Wasze komentarze