epa06190565 Pope Francis during a visit to the cathedral of Bogota, in Bogota, Colombia, 07 September 2017. Pope Francis is on a five-days visit to Colombia. EPA/ALESSANDRO DI MEO Dostawca: PAP/EPA.

Papież modli się za porwane zakonnice w Nigerii

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Podczas dzisiejszego spotkania z wiernymi na „Anioł Pański” Franciszek odniósł się również do jednej z wielu tragedii, które przeżywa Kościół w Nigerii. Wspomniał o wciąż nieznanym losie sześciu zakonnic ze Zgromadzenia Eucharystycznego Serca Chrystusa.

13 listopada uzbrojeni mężczyźni wtargnęli do ich domu formacyjnego w stanie Edo. Dom został splądrowany. Porwano też sześć kobiet: trzy zakonnice i trzy aspirantki, które przygotowywały się do rozpoczęcia życia zakonnego.

„Z całego serca przyłączam się do apelu biskupów Nigerii o uwolnienie sześciu sióstr ze Zgromadzenia Eucharystycznego Serca Chrystusa, porwanych około miesiąca temu z ich klasztoru w Iguoriakhi. Modlę się za nie wytrwale i za wszystkich innych, którzy znajdują się w tej bolesnej sytuacji: oby mogły wreszcie powrócić do swoich domów na Boże Narodzenie” – powiedział Franciszek.

Fot. EPA/ALESSANDRO DI MEO 

Papież modli się za porwane zakonnice w Nigerii
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze