epa05969120 Pope Francis during his weekly general audience in St. Peter’s Square, Vatican City, 17 May 2017. EPA/MAURIZIO BRAMBATTI Dostawca: PAP/EPA.

Papież: módlmy się za ofiary zamachów w Egipcie i Manchesterze

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Papież wezwał do modlitwy za ofiary zamachów w Egipcie i Manchesterze. Po modlitwie „Regina caeli” na placu św. Piotra w Watykanie Franciszek prosił Boga o nawrócenie serc terrorystów.

Oto papieskie słowa w tłumaczeniu na język polski:

Pragnę raz jeszcze wyrazić moją solidarność z drogim bratem Tawadrosem i wspólnotą ortodoksyjnych Koptów w Egipcie, która przed dwoma dniami doznała kolejnego okrutnego aktu przemocy. Ofiary, w tym także dzieci, to wierni, którzy udawali się do sanktuarium, aby się modlić, a zostali zabici po tym, gdy nie chcieli wyrzec się swojej wiary chrześcijańskiej. Niech Pan przyjmie do swojego pokoju tych mężnych świadków i nawróci serca terrorystów.

Módlmy się także za ofiary strasznego zamachu, który miał miejsce w miniony poniedziałek w Manchesterze, gdzie brutalnie zniszczono tak wielu młodych istnień. Jestem blisko ich rodzin i wszystkich, którzy opłakują ich śmierć.

Papież: módlmy się za ofiary zamachów w Egipcie i Manchesterze
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze