fot. Max Rossi, PAP/EPA

Papież, na chwilę, w Polsce

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Przelatując nad terytorium Rzeczpospolitej Polskiej Ojciec Święty wystosował telegram na ręce prezydenta Andrzeja Dudy.

Oto tekst papieskiego telegramu w tłumaczeniu na język polski:

Jego Ekscelencja Andrzej Duda
Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej
Warszawa
Przelatując nad Polską w drodze powrotnej do Rzymu przesyłam serdeczne pozdrowienia Waszej Ekscelencji i Pańskim współobywatelom. Prosząc dla narodu o błogosławieństwo Wszechmocnego Boga chętnie ponawiam zapewnienia o mych modlitwach.

fot. Max Rossi, PAP/EPA

To częsta tradycja papieży, którzy przelatując z wizytą duszpasterską nad różnymi krajami ślą do wiernych pozdrowienia i zapewnienia o modlitwie.

O godz. 20.10 samolot łotewskich linii lotniczych Air Baltic Bombardier CS300 wylądował na rzymskim lotnisku w Ciampino. W drodze z Tallina do Wiecznego Miasta przeleciał nad terytorium Łotwy, Litwy, Polski, Słowacji, Węgier, Chorwacji, Bośni-Hercegowiny i oczywiście Włoch. Jutro Franciszek spotka się z wiernymi na audiencji ogólnej. W drodze z rzymskiego lotniska Ciampino do Watykanu Ojciec Święty odwiedził bazylikę Matki Bożej Większej. Tradycyjnie po zakończeniu swych podróży zagranicznych Ojciec Święty modli się tam przed ikoną Maryi Salus Populi Romani (Ocalenie Ludu Rzymskiego). Był to 65. wizyta obecnego Następcy św. Piotra w tej bazylice od początku pontyfikatu.

Zobacz także
Wasze komentarze