epa05910822 A handout photo made available by Vatican newspaper L’Osservatore Romano shows Pope Francis on the principal balcony of Saint Peter’s Basilica during his Easter Urbi et Orbi blessing at the Vatican, 16 April 2017. Easter is celebrated around the world by Christians to mark the resurrection of Jesus from the dead and the foundation of the Christian faith. EPA/L’OSSERVATORE ROMANO / HANDOUT HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES Dostawca: PAP/EPA.

Papież: niech zwycięży dobra wola prowadzenia dialogu

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Niech ucichną walki i zwycięży dobra wola prowadzenia dialogu, aby dać temu krajowi pokój i rozwój – zaapelował papież Franciszek na zakończenie modlitwy Regina Caeli w Watykanie, nawiązując do ubiegłotygodniowych zamieszek w Republice Środkowej Afryki.

Zachęcał też do modlitwy w intencji katolików w Chinach, w związku z Dniem Modlitw za Kościół w Chinach, obchodzony 24 maja.

Na zakończenie południowej modlitwy Regina Caeli, papież Franciszek odniósł się do krwawych zamieszek, które w ubiegłym tygodniu miały miejsce w Republice Środkowej Afryki. Zapewnił, że ten kraj jest wciąż bliski jego sercu, zwłaszcza po wizycie, którą odbył tam w listopadzie 2015 r.

– Jestem blisko ludności, biskupów i wszystkich tych, którzy działają na dla dobra ludzi i pokojowego współistnienia – mówił papież. Zaapelował też o zaprzestanie walk i podjęcie pokojowych rozmów.

„Niech ucichną walki i zwycięży dobra wola prowadzenia dialogu, aby dać temu krajowi pokój i rozwój” – prosił Ojciec Święty.

Przypomniał też, że 24 maja jest dniem duchowego zjednoczenia z katolikami w Chinach i modlitwy w ich intencji za wstawiennictem Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych czczonej w szanghajskiej bazylice w Sheshan. Zwrócił się też bezpośrednio do katolików z Chin.

„Wznosimy wzrok ku Maryi naszej Matce, aby pomogła nam rozeznać wolę Boga dotyczącą konkretnej drogi Kościoła w Chinach i aby wspierała nas w przyjmowaniu z miłością Jego planu miłości. Maryja zachęca nas do osobistego wkładu w budowanie wspólnoty pomiędzy wierzącymi i harmonii wewnątrz społeczeństwa” – mówił papież.

Na zakończenie papież pozdrowił także pielgrzymów przybyłych na pl. Świętego Piotra, szczególnie wiernych z Pamplony, Lizbony, Paryża, Walencji, a także z Kanady i Stanów Zjednoczonych, wśród których znaleźli się wierni z Wyspy Guam. Swoje pozdrowienia skierował też do bierzmowanych z diecezji Genui, którzy przybyli do Rzymu.

Fot. PAP/EPA/L’OSSERVATORE ROMANO

Papież: niech zwycięży dobra wola prowadzenia dialogu
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze