Papież o wyjątkowości, niepowtarzalności i jedyności kobiety

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Na trzy ważne aspekty w spoglądaniu na kobietę zwrócił uwagę Franciszek w czasie spotkania z uczestnikami zebrania plenarnego Papieskiej Komisji ds. Ameryki Łacińskiej, która obradowała w tych dniach w Watykanie.

Tematem spotkania była kobieta, fundament Kościoła i społeczeństwa kontynentu latynoamerykańskiego. „Franciszek podzielił się z nami swym spojrzeniem na kobietę i było to ważne podsumowanie całego spotkania, w którym uczestniczyło 15 przedstawicielek Ameryki Łacińskiej” – powiedział Radiu Watykańskiemu kard. Pedro Scherer, jeden z uczestników sesji.

„Papież zaznaczył, że nade wszystko trzeba mówić o wyjątkowości, misterium kobiety. Trzeba ją widzieć jako osobę niepowtarzalną, z wyjątkową tożsamością, która daje szczególny wkład w życie społeczeństwa i Kościoła. To spojrzenie musi wyjść od tego, kim jest, a nie: co robi. Bycie jest zawsze przed działaniem. Najpierw bowiem się jest, a dopiero potem podejmuje się działanie, które jest konsekwencją bycia” – zaznaczył kardynał.

Ponadto Franciszek zwrócił uwagę, że spojrzenie na relację mężczyzna-kobieta nie powinno odbywać się w kluczu rywalizacji, tego kto jest lepszy, ważniejszy. „Oni ze sobą nie walczą. I wreszcie Papież odwołał się do tajemnicy Kościoła, gdzie wszyscy mają tę samą godność, choć na różne sposoby dają wkład w Jego życie. Ale ciągle jest On tak samo ważny. Nie wszyscy robią to samo i mają tę samą misję do spełnienia, ale zawsze są to ważne, niezbędne zadania” – stwierdził kard. Pedro Scherer.

Papież o wyjątkowości, niepowtarzalności i jedyności kobiety
3 (50%) 2 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze