Papież osobiście zwalnia urzędnika

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Papież Franciszek osobiście zdecydował o zwolnieniu wysokiego rangą świeckiego urzędnika Gubernatoratu Państwa Watykańskiego, któremu zarzucano „zbyt władczy” sposób zarządzania – podała Ansa. Jak zauważono, musiała to być „trudna decyzja dla papieża”.

Przypomina się, że Franciszek wielokrotnie publicznie wstawiał się za zwalnianymi załogami zakładów i firm. Ostatnio podczas audiencji generalnej upomniał się o pracowników komercyjnej włoskiej telewizji Sky, zagrożonymi zwolnieniami.

Według włoskiej agencji pracę w Watykanie stracił Eugene Hasler, osobisty sekretarz biskupa Fernando Vergeza Alzagi, sekretarza generalnego Gubernatoratu, czyli drugiej osoby po jego przewodniczącym.

Z nieoficjalnych informacji ze źródeł za Spiżową Bramą wynika, że papież osobiście interweniował w sprawie urzędnika, by rozwiązać sytuację w Gubernatoracie, gdzie dochodziło do wewnętrznych napięć. Ich powodem był „zbyt autorytarna” postawa sekretarza biskupa, wywołująca trudne relacje między pracownikami. Do eskalacji konfliktów doszło tam w ostatnim czasie.

Rzecznik Watykanu Greg Burke pytany o tę sprawę, wyjaśnił Ansie: „Eugene Hasler od tygodnia nie pracuje już w Watykanie”.

Przypomina się, że w 2014 roku papież Franciszek nieoczekiwanie zdymisjonował komendanta Gwardii Szwajcarskiej Daniela Anriga, któremu zarzucano, że jest zbyt surowy wobec podwładnych.

Papież osobiście zwalnia urzędnika
2.4 (40%) 4 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze