epa05627990 Pope Francis in St Peter Square for the Jubilee audience, in Vatican City, 12 November 2016. The Pope’s ‚Jubilee of Mercy’ year, which ends this month, has brought more than 20 million pilgrims to Rome. EPA/ANGELO CARCONI Dostawca: PAP/EPA.

Papież: prawdziwy chrześcijanin rozsiewa nadzieję i pociesza [WIDEO]

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Duch Święty sprawia, że obfitujemy w nadzieję, nigdy się nie zniechęcamy oraz jesteśmy jej siewcami, czyli pocieszycielami i obrońcami braci – mówił Franciszek w czasie audiencji ogólnej. Tradycyjnie rozpoczął ją od pozdrowienia pielgrzymów zebranych na Placu św. Piotra, przejeżdżając wzdłuż sektorów odkrytym samochodem. Dziś, nietypowo, zabrał do niego pięcioro dzieci ubranych w stroje pierwszokomunijne.

W katechezie Papież nawiązał do słów św. Pawła z listu do Rzymian, w których Apostoł życzy, aby Bóg nadziei udzilił im przez Ducha Świętego mocy do bycia bogatymi w nadzieję (por. Rz 15, 13).

Papież podkreślił, że to dzięki Duchowi Świętemu jesteśmy bogaci w nadzieję.

Duch Święty nie tylko sprawia, że obfitujemy w nadzieję – kontynuował Franciszek – ale dzięki Jego łasce możemy być jej siewcami, a więc tymi, którzy pocieszają i są obrońcami bliźniego.

 

foto. PAP/EPA/ANGELO CARCONI

Papież: prawdziwy chrześcijanin rozsiewa nadzieję i pociesza [WIDEO]
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze