fot. EPA/Luis Eduardo Noriega A.

Papież przechodzi na wegetarianizm!

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Jak podała Stolica Apostolska, papież Franciszek postanowił przestać jeść mięso. Swoją decyzje papież uzasadnia wprowadzeniem w życie postulatów encykliki „Laudato si”. (Tekst został przygotowany specjalnie na 1 kwietnia).

– Święty Franciszek, którego imię wybrałem, wołał, by kochać moich braci najmniejszych. Nie można ich kochać i zjadać! – powiedział papież.

Franciszek poprosił, by od dziś podawano mu tylko posiłki, które nie będą zawierały mięsa. Dietetyk opracuje dla papieża zbilansowaną dietę, co jest ważne zwłaszcza ze względu na intensywny tryb życia Franciszka.

Decyzja papieża Franciszka spowoduje także pewne przeorganizowania najbliższej pielgrzymki do Bułgarii. – Przygotujemy specjalne menu. W Bułgarii jemy dużo mięsa, ale szanujemy decyzję głowy Państwa Watykańskiego – powiedział Pietia Gregoriew odpowiedzialny za przygotowanie wizyty papieża Franciszka w Bułgarii.

Papież zachęcił także swoich współpracowników oraz pozostałych pracowników Kurii Rzymskiej do takiego kroku. – Niejedzenie mięsa wpływa nie tylko bezpośrednio na środowisko przez to, że nie zjadamy zwierząt. Ale także pośrednio przez to, że wyprodukowanie hamburgera wymaga więcej energii elektrycznej niż wyrwanie marchewki z ziemi. Na tym zyska całe środowisko i nasza dusza. Potrzeba nam nawrócenia ekologicznego – apelował papież Franciszek.

 

Zobacz także
Wasze komentarze