epa06005300 Pope Francis (C) arrives for an audience with children from middle schools across Italy belonging to the ‚Cavalieri’, a group for young people which promotes living the Christian life’, in Nervi Hall of the Vatican City, 02 June 2017. EPA/CLAUDIO PERI Dostawca: PAP/EPA.

Papież rozmawiał prezydentem Francji o porozumieniu paryskim

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Prezydent Francji Emmanuel Macron podczas telefonicznej rozmowy z papieżem Franciszkiem w piątek zaprosił go do swego kraju – podała Ansa. Tematem rozmowy nowego przywódcy Francji z papieżem było porozumienie klimatyczne oraz „godne przyjmowanie uchodźców”.

Włoska agencja powołując się na źródła w Pałacu Elizejskim poinformowała, że dzień po wyjściu USA z paryskiego porozumienia w sprawie klimatu Macron rozmawiał z papieżem o tej decyzji prezydenta Donalda Trumpa.

Franciszek i prezydent Francji mówili o potrzebie walki ze zmianami klimatycznymi – dodała Ansa.

Prezydent Emmanuel Macron. fot. EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Ton 10-minutowej rozmowy źródła agencji określiły jako „serdeczny i nacechowany szacunkiem”. Macron, jak wyjaśniono, podziękował papieżowi za jego działania podczas konferencji klimatycznej Cop21 oraz za jego „mobilizację na rzecz porozumienia paryskiego”.

Biskup Rzymu i francuski przywódca postanowili, że ocenią inicjatywy, jakie w najbliższych tygodniach zostaną podjęte na rzecz klimatu.

Drugim tematem rozmowy był kryzys migracyjny. Franciszek według informacji Ansy położył nacisk na znaczenie „godnego przyjmowania uchodźców w Europie” i wyraził zadowolenie ze stanowiska Emmanuela Macrona w tej sprawie.

Prezydent zaprosił papieża, by przyjechał do Francji, kiedy będzie mógł. Franciszek podziękował za zaproszenie.

Papież rozmawiał prezydentem Francji o porozumieniu paryskim
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze