Fot. youtube.com

Papież wyjaśnił dlaczego nie chciał, by całowano go w pierścień

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Papież Franciszek po poniedziałkowej Mszy świętej w Domu Maryi we włoskim Loreto spotkał się z wiernymi. Ich zachowanie najwyraźniej nie przypadło papieżowi do gustu. Pisaliśmy o tym tutaj: To zachowanie wiernych rozzłościło papieża Franciszka [WIDEO]

Higiena to powód, dla którego podczas niedawnej wizyty w Loreto papież Franciszek nie chciał, by wierni całowali jego pierścień – takie wyjaśnienie przedstawił w czwartek Watykan.

Rzecznik Watykanu Alessandro Gisotti podczas spotkania z dziennikarzami odniósł się do szeroko dyskutowanej sceny z Loreto, gdy papież nie chciał, by stojący w kolejce do niego wierni całowali jego pierścień. Na nagraniu widać, że Franciszek energicznie odsuwa dłoń.

Gisotti poinformował, że zapytał o to papieża w związku z dyskusją, jaka trwa na temat tego gestu. Jak relacjonował, usłyszał od niego, że powodem były względy higieniczne. Rzecznik zaznaczył, że nie chodziło o samego Franciszka.

Papież nie chciał, by ludzie pozarażali się od siebie nawzajem – wyjaśnił. Rzecznik przypomniał, że kolejka do papieża była długa.

Zobacz także
Wasze komentarze