fot. EPA/ANGELO CARCONI

Papież wyraził bliskość z Albanią, w której doszło do trzęsienia ziemi

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Papież Franciszek wyraził w środę bliskość z Albanią, w której doszło do trzęsienia ziemi. W kataklizmie zginęło co najmniej 25 osób, a 600 zostało rannych. Franciszek modlił się za ten kraj i za ofiary w czasie środowej audiencji generalnej w Watykanie.

Na zakończenie spotkania z wiernymi na placu Świętego Piotra papież powiedział, że pragnie wyrazić bliskość z narodem albańskim, który – jak dodał – „wiele wycierpiał w tych dniach”.

Albania – podkreślił – „była pierwszym krajem w Europie, który chciałem odwiedzić”. W ten sposób nawiązał do swej wizyty w 2014 roku.

fot. EPA/ANGELO CARCONI

>>> Trzęsienie ziemi w Albanii: trwa walko o życie ludzi [ZDJĘCIA]

„Jestem blisko z ofiarami, modlę się za zabitych, za rannych, za rodziny. Niech Bóg pobłogosławi ten naród, który tak bardzo kocham” – dodał papież.

Watykan ogłosił tekst telegramu z kondolencjami, jaki w imieniu papieża wystosował do prezydenta Albanii Ilira Mety sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kardynał Pietro Parolin. Napisał w depeszy, że Franciszek zapewnia o swej modlitwie za rannych i wszystkich, którzy ucierpieli w kataklizmie, a także za prowadzących akcję ratunkową. 

Zobacz także
Wasze komentarze