Papież zainwestował w plażę dla niepełnosprawnych

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Papież Franciszek przekazał pieniądze na specjalną plażę koło Rzymu, przeznaczoną przede wszystkim dla osób niepełnosprawnych. Urząd papieskiego jałmużnika, informując o tym, wyjaśnił we wtorek, że kwota pokryje roczne koszty wynajmu plaży.

Na nadmorskiej plaży pod nazwą „La Madonnina” w miejscowości Focene koło Fiumicino, czyli u samego ujścia Tybru do Morza Tyrreńskiego, znajdują się wszystkie niezbędne udogodnienia, które zapewniają dostęp osobom niepełnosprawnym. Pracują tam odpowiednio przygotowani wolontariusze, wśród nich lekarze i przedstawiciele włoskiego paraolimpijskiego związku pływackiego. Będzie ona czynna codziennie od 9 do 19, a wszystkie dostępne tam miejsca i urządzenia (prysznice, toalety, bar kawowy, strefa cienia) będą dostosowane dosób na wózku inwalidzkim.

Tę strukturę bez barier prowadzi stowarzyszenie dobroczynne imienia świętego Alojzego Gonzagi.

Datek przekazał organizacji w imieniu Franciszka papieski jałmużnik arcybiskup Konrad Krajewski – podano w komunikacie. Pieniądze zostaną przeznaczone na opłacenie wynajmu plaży i jej utrzymanie. Franciszek przesłał też swoje błogosławieństwo zarówno wolontariuszom, jak i samym niepełnosprawnym i ich najbliższym.

Papież zainwestował w plażę dla niepełnosprawnych
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze