PAP/Łukasz Gągulski

Pewne zwycięstwo nad Szwecją i awans na mistrzostwa świata

Reprezentacja Polski w piłce nożnej pokonała na Stadionie Śląskim w Chorzowie Szwecję 2:0 i zapewniła sobie awans na tegoroczne mistrzostwa świata w Katarze. Bramki zdobyli Robert Lewandowski oraz Piotr Zieliński.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Obie drużyny stwarzały sobie sytuacje bramkowe, ale nie były one klarowne. Po pierwszej połowie piłkarze schodzili do szatni bez zdobyczy bramkowych.

Druga połowa przebiegała już pod dyktando biało-czerwonych. W 49. minucie sędzia podyktował rzut karny dla naszej reprezentacji, który na bramkę zamienił kapitan naszego zespołu – Robert Lewandowski. W 72. minucie po przechwycie drugie trafienie dołożył Piotr Zieliński ustanawiając wynik meczu.

Dzisiejsze zwycięstwo w meczu barażowym oznacza, że reprezentacja Polski zagra na tegorocznych mistrzostwach świata w Katarze.

Poniżej galeria zdjęć z dzisiejszego spotkania.