fot. screen z filmiku promującego aplikację

Pierwsza w Polsce aplikacja dla pokrzywdzonych i świadków przemocy

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

25 listopada w ramach światowej akcji „16 dni przeciw przemocy ze względu na płeć” Fundacja Feminoteka i Avon Kontra Przemoc, wspierane przez Rzecznika Praw Obywatelskich i największe polskie miasta, startują ze wspólną kampanią „(Prze)MOC (wobec) KOBIET. Skreśl niepotrzebne”.

 Organizatorzy akcji walczą z przemocą w pozytywny sposób, pokazując moc kobiet, które wydostały się trudnej sytuacji. W ramach akcji powstała pierwsza w Polsce przeciwprzemocowa aplikacja Avon Alert.

>>> Czy współczesne Polki to „słaba płeć”? [WIDEO]

Organizatorzy kampanii stworzyli aplikację Avon Alert, by ułatwić pokrzywdzonym zgłaszanie aktów przemocy i uzyskanie wsparcia. Umożliwia ona szybki kontakt z telefonem wsparcia Feminoteki, który zapewnia bezpłatną, profesjonalną pomoc ofiarom i świadkom wszelkich rodzajów przemocy (tel. 888-88-33-88, czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-20:00). Narzędzie daje również możliwość dyskretnego wezwania pomocy w formie tekstowej. W aplikacji znajduje się także moduł edukacyjny, który pozwala dowiedzieć się, co jest przemocą i jak sobie z nią radzić, oraz specjalny chatbot, do którego można zwrócić się o pomoc 24 godziny na dobę.

W kampanii bierze udział również ponad 200 tysięcy Polek, które rozwijają się zawodowo jako Ambasadorki Piękna Avon. Będą one uczestniczyły w szkoleniach z ekspertkami Feminoteki w zakresie rozpoznawania przemocy i wspierania kobiet dotkniętych przemocą. Dzięki temu, gdy tylko zauważą niepokojące objawy wśród rodziny, znajomych lub klientek, będą potrafiły zareagować i udzielić im natychmiastowej pomocy. Ambasadorki Piękna Avon można zobaczyć również w materiałach promocyjnych kampanii.

Akcję honorowym patronatem objęli Rzecznik Praw Obywatelskich oraz prezydenci miast Warszawy, Wrocławia, Poznania i Łodzi.

Aplikacja Avon Alert jest dostępna na stronie www.avonalert.pl. Szczegółowe informacje o kampanii można znaleźć na www.avonkontraprzemoc.pl oraz www.feminoteka.pl.

Zobacz także
Wasze komentarze