Warszawa, 18.12.2017. Od lewej: Micha³ Dworczyk, Marek Suski, Joanna Kopciñska, podczas konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego nt. zmian w Kancelarii Premiera, 18 bm. w KPRM w Warszawie. Premier Morawiecki powo³a³ Joannê Kopciñsk¹ na rzecznika rz¹du, Marka Suskiego na szefa gabinetu politycznego premiera, a Micha³a Dworczyka na szefa KPRM. (nlat/mr) PAP/Marcin Obara

Pierwsze zmiany nowego premiera

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Joanna Kopcińska nowym rzecznikiem rządu (za Rafała Bochenka), dotychczasowy zastępca ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza – Michał Dworczyk – odchodzi z MON i zostaje szefem Kancelarii Premiera (za Beatę Kempę), Marek Suski zastępuje Elżbietę Witek w fotelu szefa gabinetu politycznego premiera.

Zarówno Rafał Bochenek i Beata Kempa nadal maja pełnić wysokie funkcje w administracji rządowej. O zmianach w poniedziałkowe popołudnie poinformował premier Mateusz Morawiecki (który tydzień temu uzyskał w Sejmie wotum zaufania).

Zdjęcie: Marek Suski i Joanna Kopcińska, podczas dzisiejszej konferencji prasowej fot: Marcin Obara, PAP

 

Suski i Kopcińska byli dotychczas w komisji ds. wyjaśnienia tak zwanej afery Amber Gold. Tam też więc nastąpią zmiany. – Pani rzecznik jest posłem ziemi łódzkiej, jest również członkiem specjalnej komisji sejmowej ds. badania nieprawidłowości Amber Gold. Jest bardzo aktywnym działaczem społecznym i bardzo się cieszę, że pani minister będzie rzecznikiem rządu – mówił Morawiecki.

Dzisiejsze decyzje to zmiany na stanowiskach w Kancelarii Premiera. O wiele ważniejsze – z punktu widzenia funkcjonowania państwa – będą te dotyczące ministrów. Rekonstrukcja rządu najprawdopodobniej odbędzie się w styczniu. Do tego czasu rząd funkcjonuje w tym samym składzie, który pracował pod przewodnictwem Beaty Szydło.

 
Pierwsze zmiany nowego premiera
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze