Lahti, Finlandia, 02.03.2017. Od lewej: srebrny medalista Andreas Wellinger (Niemcy), z³oty medalista Stefan Kraft (Austria) i br¹zowy medalista Piotr ¯y³a (Polska), podczas dekoracji zwyciêzców konkursu indywidualnego na skoczni du¿ej HS-130, w trakcie Mistrzostw Œwiata w narciarstwie klasycznym, 2 bm. w fiñskim Lahti. (mgo) PAP/Grzegorz Momot

Piotr Żyła trzeci w konkursie indywidualnym w Lahti

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Z niewielkimi opadami śniegu i wiatrem w czwartek w konkursie indywidualnym skoków narciarskich w Lahti Piotr Żyła zdobył brązowy medal. Wyprzedzili go tylko Kraft i Wellinger. Kamil Stoch dopiero na siódmym miejscu.

Czwartkowy konkurs skoków narciarskich rozpoczął się serią próbną z belki na pozycji nr 10. Wspaniałym skokiem na 127 m rozpoczął Piotr Żyła zajmując drugą pozycję w rankingu.

W pierwszej serii Polacy miło nas zaskoczyli. 128,5 metra Dawida Kubackiego, 127,5 Piotra Żyły, tyle samo Kamila Stocha i niestety jedyne 123,5 Macieja Kota. W czołówce konkursu zrobiło się ciasno – obok Polaków, którym brakowało bardzo niewiele do podium, świetne noty otrzymali prowadzący Kraft Wellinger i Stjernen. 

W drugiej serii Maciej Kot uzyskując w pierwszej serii dopiero 12. pozycję polepszył swój wynik skacząc 126,5 m. Piotr Żyła przeszedł samego siebie skacząc na 131 m. Był to najlepszy skok całego konkursu. Nie poradzili sobie natomiast Dawid Kubacki (123 m) i Kamil Stoch (124,5 m). Tym sposobem Piotr Żyła zdobył brązowy medal tracąc do Krafta i Wellingera. Pozostali Polacy uplasowali się na szóstej (Maciej Kot), siódmej (Kamil Stoch) i ósmej (Dawid Kubacki) pozycji z rzędu.

Fot. PAP/Grzegorz Momot

Piotr Żyła trzeci w konkursie indywidualnym w Lahti
6 (100%) 2 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze