Fot. Fallaner, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=81412903

Płock: kampania „Pola Nadziei 2024” na ulicach i przed kościołami

W Płocku i okolicach trwa ogólnopolska kampania hospicyjna „Pola Nadziei 2024”. Wolontariusze zbierają pieniądze do puszek na potrzeby Hospicjum Płockiego pw. św. Urszuli Ledóchowskiej. 26 maja zbiórka będzie odbywać się także przed kościołami. Zebrane środki zostaną przeznaczone m.in. na zakup sprzętu medycznego. Akcję wsparł biskup płocki Szymon Stułkowski.

Wolontariusze Hospicjum Płockiego pw. św. Urszuli Ledóchowskiej prowadzą zbiórkę pieniędzy do puszek w dniach 25-26 maja. Za aprobatą ordynariusza diecezji płockiej bp. Szymona Stułkowskiego w niedzielę 26 maja zbiórka odbędzie się także przed płockimi kościołami. – Nasza akcja ma wymiar społeczny. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, głównie osób młodych, dzieci szkolnych, studentów i organizacji młodzieżowych – rośnie w społeczeństwie świadomość potrzeby niesienia bezinteresownej pomocy osobom chorym i cierpiącym. W ramach „Pól Nadziei” jesienią wspólnie sadzimy żonkile, a wiosną młodzież włącza się w organizowanie i prowadzenie kwest. Opieka w Hospicjum jest bezpłatna, lecz co roku brakuje kilkudziesięciu tysięcy złotych na sprawowanie tej opieki – przekazała Magdalena Kwiatkowska, prezes Stowarzyszenia Hospicyjno-Paliatywnego.

>>> S. Wiktoria Kulpa, dyrektorka Hospicjum Sióstr Felicjanek: pacjenci chcą być po prostu trzymani za rękę

Dodała również, że zebrane podczas tegorocznej kampanii środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego, doposażenie sali chorych oraz zakup leków i środków pielęgnacyjnych dla podopiecznych.

Hospicjum Płockie pw. św. Urszuli Ledóchowskiej istnieje ponad 36 lat. Mieści się w Alejach Piłsudskiego 37 w Płocku. Prowadzi działalność w zakresie Hospicjum Stacjonarnego, Poradni Medycyny Paliatywnej, Hospicjum Domowego dla Dorosłych i Hospicjum Domowego dla Dzieci. Przy Hospicjum znajduje się też Zakład Opiekuńczo-Lecznicy dla chorych pozostających w stanie śpiączki. Rocznie z pomocy Hospicjum korzysta około 500 osób.

Pracownicy Hospicjum Płockiego docierają do firm, przedsiębiorstw, instytucji, osób prywatnych, aby pozyskać dodatkowe środki na prowadzenie działalności. Dwudniowa kwesta w Płocku (siedemnasta z kolei) pozwoli na wzmocnienie budżetu instytucji, która troszczy się o ludzi potrzebujących opieki w stanach terminalnych.

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze