fot. PAP/Przemysław Piątkowski

Płock: kobieta podejrzewana o profanację wizerunku Matki Bożej zatrzymana

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Policja zatrzymała w poniedziałek 51-letnią kobietę podejrzewaną o dokonanie profanacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej, do której doszło w Płocku pod koniec kwietnia. Szef MSWiA podziękował policji za sprawną akcję.

Jak poinformowała rzeczniczka płockiej policji Marta Lewandowska funkcjonariusze „po analizie zgromadzonego materiału ustalili dane osoby, która mogła mieć związek z tym przestępstwem”.

„Dziś rano policjanci, na podstawie nakazu prokuratorskiego, weszli do jej mieszkania w Warszawie, gdzie w trakcie przeszukania ujawnili kilkadziesiąt obrazków z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej z aureolą z tęczowej flagi. W związku z tym 51-letnia kobieta została zatrzymana”

– podała rzeczniczka płockiej policji w komunikacie.

Jak zaznaczyła, w mieszkaniu zatrzymanej kobiety zabezpieczono także należący do niej sprzęt komputerowy. „Trwają czynności z jej udziałem” – dodała Lewandowska.

Wcześniej szef MSWiA Joachim Brudziński napisał na swoim Twitterze:


Później w kolejnym wpisie oświadczył:

W nocy z 26 na 27 kwietnia wokół płockiego kościoła św. Dominika, m.in. na koszach na śmieci i na przenośnych toaletach, rozlepiono plakaty i nalepki obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, gdzie postacie Maryi i Dzieciątka otoczone zostały aureolami w barwach tęczy.

Paulini i pielgrzymi podjęli na Jasnej Górze modlitwę wynagradzającą za ten akt profanacji Jasnogórskiego Obrazu Matki Bożej.

Zobacz także
Wasze komentarze