Fot. Facebook

Modlitwa wynagradzająca za profanację Jasnogórskiego Wizerunku Matki Bożej

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Paulini i pielgrzymi podejmują na Jasnej Górze modlitwę wynagradzającą za akt profanacji Jasnogórskiego Obrazu Matki Bożej, który miał miejsce w Płocku w nocy z 26 na 27 kwietnia.

Do szydzenia z Jasnogórskiego Obrazu doszło na terenie parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płocku, gdzie budynki, w tym kosze na śmieci oraz przenośne toalety, zostały oklejone sprofanowanym wizerunkiem Matki Bożej Jasnogórskiej. Aureole Maryi i Dzieciątka Jezus były stylizowane na tęczowe barwy, które są znakiem rozpoznawczym środowisk LGBT.

Pisaliśmy o tym tutaj: Profanacja wizerunku matki Bożej w Płocku

– Apelujemy, aby niezależnie od przekonań i poglądów szanować uczucia religijne ludzi wierzących – prosił przeor Jasnej Góry o. Marian Waligóra podczas sobotniego Apelu Jasnogórskiego. 

– Ten wielki ból przeszywa serce, nas, posługujących tu na Jasnej Górze, ale myślę, że wszystkich Polaków. Módlmy się o przemianę serc i nawrócenie dla niewierzących, dla zagubionych i dla wrogów Kościoła Świętego – mówił o. Marian Waligóra, przeor Jasnej Góry.

W modlitwę ekspiacyjną od rana włączają się licznie nawiedzający dziś Jasną Górę pielgrzymi indywidualni i w grupach zorganizowanych oraz mieszkańcy Częstochowy.

Wielu wyznaje, że wiadomość z Płocka była wstrząsająca. – Wręcz trudno było uwierzyć, że w naszym narodzie, który jest narodem katolickim, narodem prawym, dla którego najważniejsze są Bóg, honor, Ojczyzna, mogło się stać coś tak przerażającego – mówiła Barbara Barańska z pielgrzymki Rodzin Katyńskich. – Tę intencję wynagradzającą będziemy szczególnie mocno ofiarowywać Bogu podczas uroczyście celebrowanej Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 – zapowiada rzecznik prasowy Jasnej Góry o. Sebastian Matecki. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego Koronka jest odprawiana na Jasnej Górze przed Cudownym Obrazem Matki Bożej.

Jesteśmy podbudowani postawą wielu pielgrzymów, którzy z oznaką pewnego współczucia, ale też i wewnętrznego oburzenia z powodu tego, co się stało przychodzą na Jasna Górę, by Boga przepraszać, wynagradzać i prosić o nawrócenie. Będziemy modlić się za ludzi, którzy takich haniebnych rzeczy się dopuścili. To jest godzenie w uczucia religijne, to jest podnoszenie ręki na nasze wartości religijne, duchowe, kulturowe – mówił rzecznik prasowy Jasnej Góry.

Zobacz także
Wasze komentarze