Repatriacja ciała wolontariuszki Heleny Kmieć z boliwijskiego lotniska w Cochabambie do Polski. Fot. PAP/EPA/JORGE ABREGO

Pogrzeb Polki zamordowanej w Boliwii w niedzielę w Libiążu

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Pogrzeb Heleny Kmieć, Polki zamordowanej w Boliwii, odbędzie się w niedzielę w Libiążu – podano na stronie internetowej archidiecezji krakowskiej.

Jak poinformował bp Jan Zając uroczystości pogrzebowe będą trwały dwa dni. W sobotę 18 lutego o godz. 19.30 u księży salwatorianów w Trzebini zostanie odprawiona msza św., po której przy trumnie będzie trwać czuwanie wolontariatu. Sobotnie uroczystości żałobne zakończy Apel Jasnogórski.

W niedzielę 19 lutego o godz. 15 w parafii św. Barbary w Libiążu rozpocznie się msza św., po której doczesne szczątki Heleny zostaną odprowadzone na cmentarz parafialny. Jak powiedział PAP rzecznik archidiecezji krakowskiej ks. Piotr Studnicki, w pogrzebie będą uczestniczyć m. in. kard. Stanisław Dziwisz i bp Jan Zając.

Helena Kmieć – wolontariuszka misyjna – została zamordowana w nocy z 24 na 25 stycznia w Boliwii. Zginęła w miejscowości Cochabamba podczas napadu na ochronkę dla dzieci. Została ugodzona nożem. Dwóch mężczyzn podejrzanych o zabójstwo zostało zatrzymanych.

Fot. PAP/Fot. PAP/EPA/JORGE ABREGO

Pogrzeb Polki zamordowanej w Boliwii w niedzielę w Libiążu
5.5 (91.43%) 7 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze