PAP/Łukasz Gągulski

Polscy siatkarze w ćwierćfinale mistrzostw świata!

Reprezentacja Polski wygrała z Tunezją 3:0 w niedzielnych zawodach mistrzostw świata w piłce siatkowej w Gliwicach. Zakwalifikowało to naszych siatkarzy do ćwierćfinału, gdzie Polacy zmierzą się z Amerykanami.

Znacznie wyżej notowani Polacy byli faworytami starcia z Tunezyjczykami, najsłabszą ekipą z szesnastu, które awansowały do 1/8 finału. Biało-czerwoni rozpoczęli mecz nerwowo. Sporo było niedokładności i błędów na zagrywce, jednak z biegiem czasu zdobywaliśmy prowadzenie. Pierwszego seta Polacy wygrali 25:20. W drugiej partii od początku reprezentacja prowadzona przez Nikolę Grbicia dominowała na parkiecie. Na zagrywce świetnie prezentował się Jakub Kochanowski, dobrze graliśmy też w bloku. Drugi set Polacy wygrali 25:15. Trzecia partia również upłynęła pod znakiem pełnej dominacji gospodarzy.

W ćwierćfinale biało-czerwoni zmierzą się z Amerykanami. Mecz odbędzie się w czwartek o godzinie 21. Będzie to już drugie spotkanie tych drużyn w tym turnieju. Grupowe starcie w Spodku Polacy wygrali 3:1. Polska część fazy grupowej MŚ była rozgrywana w Katowicach. Na 1/8 i ćwierćfinały siatkarze przenieśli się do Areny Gliwice, a do Spodka wrócą, by rozegrać półfinały i spotkania o medale.

Plan był taki, żeby wygrać 3:0 i tak się stało. Udowodniliśmy, że jesteśmy lepszym zespołem – powiedział po meczu siatkarz reprezentacji Polski Mateusz Bieniek. Wiedzieliśmy, że rywale zrobią wszystko, by wygrać. Dla nich to był taki finał turnieju. Walczyli, starali się, ale jesteśmy lepszym zespołem i dziś to udowodniliśmy – dodał. Szykujemy się na bardzo ciężki bój z USA. Wierzymy w siebie. Spotkają się naprawdę dwie bardzo dobre drużyny i będzie fajny mecz – ocenił Bieniek.