Piłkarze reprezentacji Polski cieszą się z gola Karola Świderskiego, fot. PAP/Piotr Nowak

Polska – Albania 1:0. Pierwsze zwycięstwo biało-czerwonych w eliminacjach Euro 2024

Polacy piłkarze mają pierwsze zwycięstwo w eliminacjach Euro 2024. Na Stadionie Narodowym w Warszawie pokonali Albanię 1:0. Bramkę zdobył w 41. minucie Karol Świderski.

Fernando Santos w porównaniu do meczu z Czechami dokonał czterech zmian. Za Matty’ego Casha, Krystiana Bielika, Sebastiana Szymańskiego i Michała Karbownika grają Bartosz Salamon, Jakub Kamiński, Nicola Zalewski i Karol Świderski.

Spotkanie lepiej zaczęli Biało-Czerwoni. Polacy próbowali kreować akcje ofensywne, ale nie przynosiły one skutków. W 16. minucie podopieczni Fernando Santosa mieli rzut rożny. Salamon przegrał pojedynek główkowy z jednym z Albańczyków. Z biegiem czasu spotkanie się jednak wyrównywało. W 20. minucie szansę mieli goście. Cikalleshi strzelał z dystansu, ale na posterunku był Szczęsny. 10 minut później swoją szansę miał Lewandowski, który przegrał jednak pojedynek biegowy z obrońcą Albanii.

Robert Lewandowski i Marash Kumbulla z Albanii, fot. PAP/Leszek Szymański

W 41. minucie z dystansu uderzał Jakub Kamiński, piłka odbiła się jednak od słupka i wróciła w pole. Wtedy dopadł do niej Karol Świderski i otworzył wynik meczu. W 44. minucie Elseid Hysaj faulował Nicolę Zalewskiego i Albańczyk został ukarany żółtą kartką. Był to pierwszy „kartonik” pokazany przez sędziego w tym spotkaniu.

Druga połowa

W pierwszych kilkunastu minutach drugiej połowy polscy zawodnicy mieli kilka okazji do strzału drugiej bramki, ale – jak do tej pory – wynik meczu to wciąż 1:0. W 88. minucie niewiele brakło Albanii do wyrównania wyniku spotkania. Na szczęście wciąż prowadzimy. W 90. minucie sędzia doliczył dodatkowe 4 minuty do regulaminowego czasu gry, jednak żadna z drużyn nie stworzyła zagrożenia dla bramki przeciwnika.

Żółta kartki podczas spotkania zobaczyło dwóch Polaków – Karol Linetty i Bartosz Salamon oraz dwóch zawodników z Albanii – Elseid Hysaj i Qazim Laci.