Warszawa, 12.06.2018. Polak Robert Lewandowski (P) i Modestas Vorobjovas (L) z Litwy podczas towarzyskiego meczu pi³karskiego w Warszawie, 12 bm. Polacy przygotowuj¹ siê do mistrzostw œwiata w Rosji. (gj) PAP/Leszek Szymañski

Polska – Litwa: 4:0 i strefa kibica w parafii!

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
To dla polskich piłkarzy ostatni sprawdzian przed mistrzostwami świata w Rosji: biało-czerwoni pokonali w towarzyskim pojedynku reprezentację Litwy 4:0! Wynik spotkania otworzyli w 19. minucie świetną zespołową akcją, którą skutecznie wykończył Robert Lewandowski.

Kilkanaście minut później nasz kapitan ponownie wpisał się na listę strzelców: uderzył z rzutu wolnego, piłka odbiła się od poprzeczki i murawy, przechwycił ją litewski bramkarz, ale powtórka wideo wykazała bezsprzecznie, że po odbiciu od poprzeczki futbolówka przekroczyła linię bramkową całym obwodem. Na 3:0, po świetnym rozegraniu Teodorczyka i Bereszyńskiego, podwyższył Dawid Kownacki. Ten ostatni przedmundialowy test Polaków obserwowało z trybun PGE Narodowego około 50 tysięcy widzów.

Zdjęcie: piłkarze reprezentacji Polski przed meczem towarzyskim z Litwą. Z przodu, od lewej: Bartosz Bereszyński, Dawid Kownacki, Robert Lewandowski, Jacek Góralski, Maciej Rybus; z tyłu, od lewej: Łukasz Fabiański, Grzegorz Krychowiak, Jan Bednarek, Artur Jędrzejczyk, Arkadiusz Milik i Thiago Cionek, fot: PAP/Leszek Szymañski


Glik jedzie do Rosji! 
Polscy kibice wyczekiwali dzisiaj nie tylko na pojedynek biało-czerwonych z Litwinami, ale również – może nawet przede wszystkim! – na decyzję ws. wyjazdu na mundial kontuzjowanego Kamila Glika. Decyzja zapadła: Glik na mundial pojedzie! „Po wykonaniu kompleksowych badań i testów funkcjonalnych zdecydowałem, że Kamil Glik pojedzie z nami na mistrzostwa świata do Rosji” – ogłosił lekarz kadry Jacek Jaroszewski. Kilka razy jednak zastrzegał, że obrońca będzie do dyspozycji sztabu szkoleniowego dopiero w trzecim grupowym pojedynku: 28 czerwca z Japonią.

Co, gdy Msza w czasie meczu?
Ksiądz z Modzurowa (woj. śląskie) przestawił godziny mszy, by nie przegapić meczów. Stworzył też w parafii strefę kibica! Dla prawdziwego kibica to nie problem, a i parafianom lekka odmiana nie powinna zaszkodzić. Dodatkowo, w ramach rekompensaty, ksiądz chce umożliwić im wspólne oglądanie rozgrywek na dużym ekranie.

Zdjęcia: remiza strażacka i kościół w Modzurowie, fot: Wikimedia Commons

„Ponieważ mecze rozgrywane będą o godz. 14:00, 17:00 i 20:00, aby umożliwić ich oglądanie przez zagorzałych kibiców i przeze mnie, Msze św. od czwartku, aż do zakończenia mistrzostw rozpoczną się o 19:00” – możemy przeczytać na tablicy ogłoszeniowej Rzymsko-Katolickiej Parafii p.w. Trójcy Świętej w Modzurowie.

W rozmowie z portalem Wprost.pl ksiądz Joachim Kroll potwierdził chęć zorganizowania specjalnej „strefy kibica” na mistrzostwa. – Będzie umieszczony telewizor i parafianie będą mieli możliwość kibicowania. Przede wszystkim to jest ważne, żebyśmy potrafili być razem – zwracał uwagę. – Kościół to jest wspólnota wspólnot. Jeżeli ludzie są razem, potrafią być razem, to zawsze jest jakieś dobro. My – także media – potrafimy ciągle krytykować, ciągle wyciągać błędy, natomiast jak usiądziemy razem, to się okazuje, że nie jesteśmy takimi „diabłami”. Potrafimy razem się cieszyć, razem oglądać mecze. To jest coś, co potrafi łączyć, zjednać – podkreślał.

Polska – Litwa: 4:0 i strefa kibica w parafii!
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze