Polska przegrała z Chorwatami w Lidze Narodów [+GALERIA]

Polska przegrała w niedzielę z Chorwatami 0:1. W 52. minucie przepiękną bramkę z rzutu wolnego zdobył Luka Modrić. Był to nasz drugi mecz w Lidze Narodów po czwartkowym spotkaniu ze Szkotami.

Chorwaci zaczęli od żółtej kartki w 2. minucie. Ukarany został Mateo Kovacić za faul na Sebastianie Szymańskim. W 4. minucie padł pierwszy strzał Chorwatów na naszą bramkę. Na szczęście, mocno niecelny. W tamtym momencie to gospodarze wyglądali lepiej. Sprawnie wymieniali piłkę i widać było, że są w ofensywnych nastrojach. Łukasz Skorupski musiał bronić swojej bramki po strzale głową Duje Caleta-Cara.

Biało-Czerwoni próbowali grać do przodu po skrzydłach. W 14 min. gospodarze dostali drugą żółtą kartkę. Pjaca sfaulował Zalewskiego, dzięki czemu mieliśmy rzut wolny. Polacy mieli duży problem z utrzymaniem się przy piłce i wyjściem z własnej połowy.

W 20 min. pierwszy rzut rożny dla podopiecznych Michała Probierza, a minutę później, mocny strzał Modricia na naszą bramkę. W 29 min. na murawę padł Mateo Kovacić, niefortunnie trafiony piłką przez Sebastiana Szymańskiego. Pomocnik potrzebował pomocy medycznej.

Po pół godziny spotkania Chorwaci oddali kilka strzałów na bramkę Skorupskiego. Większość niecelnych, ale my nie odpowiadaliśmy jakimikolwiek akcjami w „szesnastce” rywali. W 39 min. sprawnie zaatakowaliśmy pole karne Chorwatów i wydawało się, że sędzia mógłby podyktować nam „jedenastkę”. Niestety, powtórka pokazała, że nie było do tego podstaw. Końcówka pierwszej połowy była zdecydowanie lepsza w wykonaniu Biało-Czerwonych. W 44. minucie żółtą kartkę dostał Jan Bednarek.

Drugą połowę zaczęliśmy od celnego strzału Nicoli Zalewskiego, ale już w 52. minucie Chorwaci zdobyli bramkę. Fantastycznym trafieniem z rzutu wolnego popisał się Luka Modrić. Piłkarz, który w poniedziałek skończy 39 lat bez wątpienia cały czas ma „to coś”.

Gospodarze nie odpuszczali. W 55. minucie trafili w poprzeczkę. Chwilę później, groźnie uderzał Igor Matanović. W 62. minucie przeprowadziliśmy trzy zmiany. Za Mateusza Bogusza wszedł Karol Świderski, za Kacpra Urbańskiego Jakub Moder, a za Piotra Zielińskiego Bartosz Slisz.

Kapitan reprezentacji Chorwacji Luka Modric, fot. PAP/Piotr Nowak

Polacy nie składali broni. Jakub Moder dośrodkowywał, ale finalizacja Sebastiana Walukiewicza była nieudana. W 70. minucie Robert Lewandowski trafił w poprzeczkę. W 82. minucie za Jakuba Kamińskiego wszedł Przemysław Frankowski. W tym fragmencie spotkania Polacy jedynie bronili się przed atakami Chorwatów, którzy już wolniej, ale wciąż konsekwentnie napierali.

Trener Probierz dał jeszcze szansę gry Jakubowi Piotrowskiemu, który wszedł w końcówce za Sebastiana Szymańskiego. Sędzia Francois Letexier doliczył 3 minuty do drugiej połowy. Okazję do wyrównania miał Karol Świderski, ale niestety, akcja nie zamieniła się w gola.

Przegraliśmy z Chorwatami 0:1.