fot. Grzegorz Michałowski, PAP

Polskie siatkarki awansowały do półfinału Mistrzostw Europy!

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Polskie siatkarki po zwycięstwie w Łodzi nad Niemkami 3:2 awansowały do półfinału mistrzostw Europy. W sobotę w Ankarze o finał zagrają z Turczynkami. Z turniejem pożegnały się m.in. reprezentacje Rosji i Holandii.

Zdjęcie: trener Polek Jacek Nawrocki i zawodniczki, fot. PAP


Biało-czerwona reprezentacja zapewniła polskim kibicom sporo emocji! A na trybunach łódzkiej Atlas Areny zasiadło 10 tysięcy ludzi. Awans przez długi czas nie był pewny. Dopiero po tie-breaku, za sprawą m.in. świetnych zagrywek Magdaleny Stysiak i Natalii Mędrzyk, zawodniczki wywalczyły upragnione zwycięstwo. Łódzka hala także 10 lat temu okazała się szczęśliwa dla Polek, które sięgnęły wtedy po brązowy medal w mistrzostwach Starego Kontynentu. 

>>> Mecz o ćwierćfinał

W stolicy Turcji w półfinale zmierzą się z gospodyniami, które nadspodziewanie gładko ograły Holenderki (3:0). We wcześniejszych sześciu meczach „Oranje” nie straciły nawet seta. Obrończynie tytułu Serbki tylko w trzeciej partii miały kłopoty z Bułgarkami, ale ostatecznie wygrały 3:0.

Zdjęcie: smutek zawodniczek z Niemiec po porażce w meczu z Niemkami w 1/4 ME, fot. Grzegorz Michałowski

W innym łódzkim ćwierćfinale pomiędzy Włoszkami a Rosjankami także nie brakowało emocji. Siatkarki „Sbornej” w każdej partii miały kilkupunktową przewagę, ale nie potrafiły jej utrzymać. Szczególnie słabo radziły sobie w końcówkach setów, kiedy to seryjnie traciły punkty. Włoszki zwyciężyły 3:1 i jest to dla nich pierwszy półfinał od 2011 roku, kiedy to w Belgradzie zajęły czwartą lokatę.  

Zdjęcie: polscy kibice, fot. Grzegorz Michałowski, PAP

Finał i mecz o brązowy medal rozegrane zostaną w niedzielę.

Galeria (5 zdjęć)
Zobacz także
Wasze komentarze