epa05627991 Pope Francis in St Peter Square for the Jubilee audience, in Vatican City, 12 November 2016. The Pope’s ‚Jubilee of Mercy’ year, which ends this month, has brought more than 20 million pilgrims to Rome. EPA/ANGELO CARCONI Dostawca: PAP/EPA.

Portugalia: nie będzie spotkań papieskich w Fatimie

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Franciszek nie zamierza odbywać spotkań podczas swojej wizyty w Fatimie w dniach 12-13 maja. Rektor narodowego portugalskiego sanktuarium maryjnego ks. Carlos Cabecinhas zapowiedział 10 lutego, że obecność Ojca Świętego w tym miejscu ograniczy się tylko do udziału w modlitwach, posiłkach i noclegu.

„Chociaż ostateczny program wizyty papieża przygotuje Stolica Apostolska i powinien on być znany w marcu, to już teraz jednak wiadomo, że nie są planowane żadne spotkania Franciszka w Fatimie. Przybędzie on tu jedynie jako pielgrzym, gdyż chciał uczestniczyć w obchodach stulecia objawień” – wyjaśnił ks. rektor.

Jednocześnie przyznał, że pobytowi papieża w Fatimie powinna towarzyszyć ponad milionowa rzesza wiernych. Dodał, że dokładne oszacowanie liczby uczestników uroczystości w maju br. jest niemożliwie z uwagi na fakt, że pielgrzymi przybywający do Fatimy nie są zobowiązani do wcześniejszej rejestracji.

Pobyt Franciszka w Fatimie potrwa niespełna dobę, a jego podróż do Portugalii nie będzie mieć rangi wizyty
państwowej. Według roboczego programu wizyty, opracowanego na użytek władz sanktuarium w Fatimie, papież przyleci do Portugalii 12 maja samolotem włoskich linii Alitalia o 18.00. Lądowanie ma nastąpić na terenie bazy wojskowej Monte Real w pobliżu Fatimy. Podróż powrotna powinna odbyć się na pokładzie maszyny największego portugalskiego przewodnika – firmy TAP. Wstępnie przewidziano, że papież opuści Portugalię 13 maja po wspólnym obiedzie z biskupami portugalskimi.

Portugalia: nie będzie spotkań papieskich w Fatimie
4.8 (80%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze