USA: wygrana Donalda Trump’a w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych (foto. PAP/EPA/SHAWN THEW)

Portugalia: biskup Porto zarzuca Trumpowi obrażanie ludzkiej godności

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Biskup diecezji Porto Antonio Francisco dos Santos oskarżył Donalda Trumpa o szermowanie hasłami godzącymi w podstawowe prawa człowieka. Wezwał wspólnotę międzynarodową, aby planowane przez amerykańskiego prezydenta-elekta działania, szczególnie budowa muru na granicy amerykańsko-meksykańskiej, chroniącego przed napływem imigrantów, zostały zablokowane.

– Propozycje Trumpa są obrazą ludzkiej godności i podstawowych praw człowieka. Wszyscy powinniśmy zdobyć się na zabranie głosu przeciwko takiej obrazie dla ludzkości i przeciwko znieważaniu ludzi, którzy w sposób pokojowy, uczciwy i z powagą chcą budować swoją przyszłość w kraju, który ich ugościł – stwierdził biskup Francisco dos Santos. Hierarcha dodał, że XXI w. powinien stać pod znakiem “budowania mostów, a nie murów”.

Wypowiedź portugalskiego hierarchy ma związek z deklaracją Donalda Trumpa dla telewizji CBS News, w której amerykański prezydent-elekt zapowiedział, że zamierza wydalić z USA od 2 do 3 mln imigrantów mających w przeszłości problemy z prawem, którzy nie posiadają dokumentów dających im prawo do legalnego pobytu w Stanach Zjednoczonych.

Portugalski Kościół z niepokojem przyjął wiadomość o wygraniu amerykańskich wyborów przez Donalda Trumpa. Katolicka rozgłośnia Radio Renascenca wielokrotnie cytowała przedstawicieli Kościoła w Portugalii, którzy z rezerwą i w stosunkowo krytycznym tonie wypowiadali się o prezydencie-elekcie i jego wyborczych obietnicach.

Portugalia: biskup Porto zarzuca Trumpowi obrażanie ludzkiej godności
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze