PAP/Paweł Supernak

Potwierdzono kolejny, szósty przypadek koronawirusa w Polsce

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski dzisiaj tuż przed godziną 13 oznajmił, że stwierdzony został kolejny, szósty już przypadek koronowirusa w Polsce. 

„Otrzymaliśmy informację o pozytywnym wyniku u jeszcze jednego pasażera autobusu (którym przyjechał z Niemiec pierwszy pacjent z koronawirusem – PAP). W związku z tym mamy dwa pozytywne wyniki. Ten pacjent był w kwarantannie domowej cały czas i teraz jest w szpitalu w Ostródzie” – powiedział Szumowski na konferencji prasowej.

Dodał, że ten pacjent czuje się dobrze, pozostali zarażanie koronawirusem „względnie dobrze”. Minister zaznaczył, że nie ma zagrożenia dla ich życia.

Jednocześnie zaapelował, by – jeśli jest taka konieczność – przestrzegać rygorystycznie kwarantanny i być odpowiedzialnym, nie narażać innych na ryzyko.

„Złamanie kwarantanny może podlegać pod kodeks karny, ale głównie apeluję o rozsądek i odpowiedzialność” – mówił.

Ministerstwo Zdrowia od środy potwierdziło już łącznie sześć przypadków koronawirusa w Polsce. Wywołuje on chorobę układu oddechowego COVID-19, która charakteryzuje się wysoką gorączką, dusznościami, kaszlem, bólami mięśni i zmęczeniem.

Pierwsza w Polsce osoba (tzw. pacjent zero), u której zdiagnozowano z wtorku na środę chorobę, przebywa w szpitalu w Zielonej Górze. Jest to mężczyzna, który przyjechał autokarem z Niemiec.

>>> Szczecin: stan pacjentów z koronawirusem stabilny

Zobacz także
Wasze komentarze