fot. Facebook/Ikona Amen Projekt Wyd

Powstała ikona Matki Bożej na Światowe Dni Młodzieży w Panamie

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Młodzież z 30 narodowości, specjalnie na Światowe Dni Młodzieży w Panamie, przygotowała ikonę Matki Bożej. Wręczono ją dzisiaj papieżowi Franciszkowi. 

Temat przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży to słowa z Ewangelii św. Łukasza: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według twego słowa” (Łk 1, 38) – dlatego ikona została nazwa „Amen”.

Pisaniu towarzyszyła modlitwa i wiele duchowych doświadczeń. Bogata symbolika i nietypowa metoda wykonania czyni z niej unikatowe i pełne treści ewangelizacyjnej dzieło młodych ludzi z całego świata – mówi s. Maria Terezja Piękoś, Służebniczka Dębicka i pomysłodawczyni projektu.

Na głównym planie ikony znajduje się Maryja, która obejmuje całą kulę ziemską. Ziemię otacza żółta łuna, która tak jak Jezus znajdujący się pod sercem Maryi, symbolizuje słowa Jezusa: „Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął” (Łk 12, 49).

Po usłyszeniu tematów na Światowe Dni Młodzieży chciałam zrobić ikonę z Maryją, która obrazuje wszystkie te trzy tematy, i która symbolizowałaby wszystkich ludzi świata – opowiada s. Maria Terezja Piękoś. Chcieliśmy przede wszystkim wręczyć ikonę Papieżowi i to dzisiaj nam się udało. Emocje były niesamowite, kiedy Papież przechodził, na wyciągnięcie ręki, można było go prawie dotknąć. Prosiliśmy Ojca Świętego o błogosławieństwo dla tego projektu, żeby Bóg był uwielbiony, żeby wszyscy ludzie byli zbawieni – dodaje Krzysztof Kisiel, współtwórca projektu.

Zobacz także
Wasze komentarze