misterium Męki Pańskiej, Poznań, Cytadela

Fot. Marcin Melanowicz

Poznań: Misterium Męki Pańskiej odbędzie się w październiku

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Misterium Męki Pańskiej, największe widowisko pasyjne w Europie, łączące tradycyjny przekaz z nowoczesnymi środkami technicznymi i artystycznymi, zostało odwołane. Z powodu trwającego w Polsce stanu epidemii organizatorzy postanowili przenieść misterium na październik.

„Z powodu wprowadzenia stanu epidemii w Polsce musimy przesunąć Misterium Męki Pańskiej na poznańskiej Cytadeli na 3, 10 lub 17 października 2020 roku. Termin zostanie doprecyzowany w późniejszych miesiącach” – czytamy na stronie misterium.

Od 20 lat misterium odbywało się na poznańskiej Cytadeli przed Niedzielą Palmową. W przygotowanie widowiska zaangażowanych jest co roku ok. 650 osób. Oprócz reżysera i scenografów są to operatorzy dźwięku i światła, nagłośnieniowcy oraz budowniczowie rusztowań i harcerze.W misterium przez te wszystkie lata wystąpiło ponad 5 tys. aktorów amatorów.

>>> Wytyczne dla duszpasterzy w czasie zagrożenia epidemicznego

Widowisko było dobrym przygotowaniem do Świąt Zmartwychwstania, ale może również stanowić ważny element edukacji kulturowej, literackiej i muzycznej. Prawie sto procent kwestii aktorskich to teksty zaczerpnięte z Pisma Świętego. Misterium do tej pory obejrzało ponad milion osób z Polski i zagranicy.

Zobacz także
Wasze komentarze