biegacze

Biegacze

Poznań – oblat mistrzem Polski

Zakończył się 17. PKO Poznań Maraton. Maratończycy wybiegli na ulice Poznania o godz. 9. Chwilę wcześniej wystartowali zawodnicy na wózkach. W kategorii księży, mistrzem Polski został oblat – o. Cyprian Czop.

Wśród 6 tys. miłośników biegania, zwyciężył Kenijczyk Terer Dickson z czasem 2 godziny 16 minut 58 sekund. Jako drugi dobiegł Christopher Zablocki z USA (2 godziny 21 minut 16 sekund). Wśród kobiet zwyciężyła Polka Agnieszka Gortel- Maciuk z czasem 2 godziny 35 minut 39 sekund. Jako pierwszy z zawodników z Polski dobiegł Marcin Fehlau – 2 godziny 30 minut 40 sekund. W kategorii ksieży zwyciężył o. Cyprian Czop OMI z czasem 3 godzin 4 minut i 39 sekund, zdobywając w tej kategorii mistrzostwo Kraju. O. Cyprian na co dzień pracuje na Ukrainie i od kilku lat trenuje amatorski bieganie. W maratonie poznańskim wziął udział po raz drugi.

Organizatorem Mistrzostw Polski Księży i Kleryków w Maratonie była działająca przy poznańskim klasztorze ojców dominikanów ewangelizacyjna Wspólnota św. Jacka. Kilkanaście osób biegło też w poznańskim maratonie w „Drużynie Jezusa” złożonej z osób świeckich. − Inspiracją do jej zawiązania w 2013 r., jak i ewangelizacji podczas maratonów i półmaratonów, było bieganie ks. Adama Pawłowskiego, księdza archidiecezji poznańskiej.